DOPRAVNÍ REVUE: Probíhá oprava frekventované cesty z Ostravy na Rychvald

Trpělivost řidičů a také cestujících bude potřeba kvůli další rekonstrukci. V pondělí 1. dubna totiž začala rozsáhlá oprava a modernizace Orlovské ulice, tedy silnice II/470, která spojuje Ostravu s Rychvaldem.

Špatný stavebně-technický stav - to je důvod další velké opravy na cestách v našem regionu. Ulici Orlovskou - tedy zásadní spojnici mezi ostravskými Heřmanicemi a Rychvaldem už převzala stavební firma. "Celkové náklady na tuto stavbu představují částku 47 milionů korun a stavba má probíhat 120 dnů," říká Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana MS kraje.
V průběhu dubna rekonstrukci řidiči skoro nepocítí, provoz na silnici totiž bude omezen jen částečně. Vyznačeny budou dvě objízdné trasy. Směrem na Heřmanice povede po ulici Betonářské, Michálkovické a pak zpět po Heřmanické a Koněvově do Heřmanic. V opačném směru na Rychvald to bude po Betonářské, na Michálkovickou, Čs. Armády, Rychvaldskou a dále na Rychvald. "To ještě bude úplně v pohodě, ale po zhruba měsíci a půl se bohužel zcela zavře směr od Ostravy na Rychvald," dodává  Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje. Po tuto dobu bude veškerá doprava včetně vozidel MHD a příměstské dopravy obousměrně vedena po Bohumínské ulici na ulici Hladnovskou, dále na ulici Betonářskou a pak po své trase po ulici Orlovské.
Stavebníci také nainstalují nové bezpečnostní prvky – například povrch bude mít protismykovou úpravu a přibudou nová betonová svodidla, vodorovné dopravní značení, směrové sloupky a další prvky.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o.
Karviná
od 10 000 Kč do 10 000 Kč

Detail

Neovize SL s.r.o.
Karviná
od 44 500 Kč

Detail

BimBo hračky s.r.o.
Karviná
od 10 500 Kč do 14 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků