DOPRAVNÍ REVUE: Probíhá oprava frekventované cesty z Ostravy na Rychvald

Trpělivost řidičů a také cestujících bude potřeba kvůli další rekonstrukci. V pondělí 1. dubna totiž začala rozsáhlá oprava a modernizace Orlovské ulice, tedy silnice II/470, která spojuje Ostravu s Rychvaldem.

Špatný stavebně-technický stav - to je důvod další velké opravy na cestách v našem regionu. Ulici Orlovskou - tedy zásadní spojnici mezi ostravskými Heřmanicemi a Rychvaldem už převzala stavební firma. "Celkové náklady na tuto stavbu představují částku 47 milionů korun a stavba má probíhat 120 dnů," říká Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana MS kraje.
V průběhu dubna rekonstrukci řidiči skoro nepocítí, provoz na silnici totiž bude omezen jen částečně. Vyznačeny budou dvě objízdné trasy. Směrem na Heřmanice povede po ulici Betonářské, Michálkovické a pak zpět po Heřmanické a Koněvově do Heřmanic. V opačném směru na Rychvald to bude po Betonářské, na Michálkovickou, Čs. Armády, Rychvaldskou a dále na Rychvald. "To ještě bude úplně v pohodě, ale po zhruba měsíci a půl se bohužel zcela zavře směr od Ostravy na Rychvald," dodává  Jakub Unucka (ODS), náměstek hejtmana MS kraje. Po tuto dobu bude veškerá doprava včetně vozidel MHD a příměstské dopravy obousměrně vedena po Bohumínské ulici na ulici Hladnovskou, dále na ulici Betonářskou a pak po své trase po ulici Orlovské.
Stavebníci také nainstalují nové bezpečnostní prvky – například povrch bude mít protismykovou úpravu a přibudou nová betonová svodidla, vodorovné dopravní značení, směrové sloupky a další prvky.
Trade Media International, s. r. o.
Český Těšín
od 20 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Pařík - ul. Hlavní
Albrechtice
od 20 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

ANO..., s.r.o. - pracoviště
Horní Suchá
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků