Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Rychvaldě si připomněli výročí osvobození regionu. Podívejte se na dobové záběry z Bitvy o Ostravsko

  • Rychvald,

Výročí osvobození si připomněli taky v Rychvaldě. S ohledem na současnou situaci se však jednalo jen o komorní pietní akt.

Tradiční připomínka osvobození regionu a ukončení 2. světové války se letos v Rychvaldě konala odlišným způsobem. Kvůli koronavirové karanténě ji tam pojali komorněji, než v minulých letech. K památníku položili květy a věnec zástupci vedení radnice. 

“V Rychvaldě se žádné velké bitvy neodehrávaly. Podle mých prarodičů a mámy vím, že tady nic takového nebylo. Přeletěla letadla, byly nálety a lidé slyšeli výbuchy. Vzhledem k této situaci, jaká nastala, musíme tuto událost uctít takovým nezvyklým trošku způsobem, než je běžné v Rychvaldě. Samozřejmě vzdávám všem čest,” řekl starosta Rychvaldu Milan Starostka (ANO).

Podobně se vyjádřili také místostarostové.  Václav Pavlík

“Je velmi dobré, že i po těch letech se stále najde čas a prostor k tomu, abychom oslavili hrdiny, kteří zajistili, že dnes můžeme žít život, jaký žijeme, bez válek, bez starostí,” uvedl místostarosta Václav Pavlík (Nezávislí - změna pro Rychvald)

“Pro mne osobně jsem rád, že můžeme vzdát čest padlým v 2. světové válce, kteří bojovali za to, aby my jsme mohli užívat svobody,” dodal místostarosta Pavel Staněk (SPD). 

V příštím roce se snad už pietní akt bude konat tradičně za větší účasti a s čestnou stráží. 

Podívejte se na dokument Bitva o Ostravsko 1945 z produkce TV Polar s množstvím autentických záběrů a animací

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy