Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Těrlicku se konal třídenní festival deskových her

  • Těrlicko,

Klub deskových her z Těrlicka uspořádal v kulturním domě třídenní festival, na kterém se děti i dospělí mohli seznámit s desítkami různých her.

Martin Ďurček, vedoucí KDH Těrlicko: “Součástí festivalu je dětský turnaj, který byl hlavně v Karoku, do kterého se přihlásilo 40 dětí, včetně přespolních. Jedná se o deskové hry pro to, že jsme zjistili, že děti jsou na tabletech a zapomíná se na to, že rodiny dříve k večeru hrály spolu, tak jim to ukazujeme, že to funguje. Hry jsou logické kde mají zadaný nějaký úkol a zadání by měli logicky vyřešit. Čím jsou děti starší, tím náročnější hry hrají. Někdy hrají proti hře, nebo hrají hráči proti sobě. Máme některé příběhové hry, které se dají hrát klidně až dva roky, kde je například 100 scénářů. U nás v klubu jsme to skalní hráči odehráli rok a půl.”


Eva Dinelli, žákyně ZŠ Těrlicko: “Doma hrajeme taky Černé historky, máme jich už několik a tady je hrajeme taky. Moc mě to tady baví a je to tady super.”
Sebastian Unucka, žák ZŠ Těrlicko: “My jsme tady přišli s 5.A hrát nějaké deskové hry. Vysvětlili nám, jak tu hru hrát. Doma hrajeme Monopoly a Člověče nezlob se.”
Martin Ďurček, vedoucí KDH Těrlicko: “Ten festival by nevznikl sám o sobě, to bych chtěl poděkovat obci, která nás zajišťuje a samozřejmě škole za nadstandardní přístup.”
Nahlásit chybu


K tématu
RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail