Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soud: dohled učitelky na hygienu dětí byl v pořádku

  • Ostrava,

Ostravský krajský soud potvrdil rozsudek okresní soudu v Olomouci a učitelka Vanda Fabiánová se tak může vrátit na Základní školu v Tršicích. Z té ji podle soudu neprávem propustil ředitel, protože se mu nelíbilo jakým způsobem dohlížela na hygienu dětí ve škole v přírodě.

Učitelka Vanda Fabiánová musela na konci roku 2016 odejít ze Základní školy v Tršicích. Podle ředitele sexuálně obtěžovala prvňáky na škole v přírodě. Chtěla po nich totiž, aby si při mytí stahovali předkožku. Učitelka ale vinu odmítl a bránila se u soudu. Okresní soud ji dal za pravdu a nezákonnost výpovědi nyní potvrdil i odvolací soud v Ostravě.

soudce: “Rozsudek soudu prvního stupně se potvrzuje.”

Učitelku rozsudek samozřejmě potěšil. Nyní bude zvažovat co dále. Může se vrátit do školy v Tršicích.

Vanda Fabiánová, učitelka: “Spadl mi kámen ze srdce a jsem ráda, že jsem do toho šla, protože obvinit učitele z něčeho takového a pak ho donutit tiše odejít znamená, že ten člověk jednoho dne toho kostlivce ve skříni najde.”

Ředitel stále trvá na svém a zvažuje dokonce, že se bude soudit dále.

Jaromír Vachutka, ředitel školy: “Nedovedu si představit, že bych takového člověka měl na škole. Nemohl bych se na něho spolehnout.”

Učitelka se prý bude radit s rodiči žáků, kteří po celou dobu stáli za ní a dokonce své děti převedli i na její novou školu. Vliv na její rozhodování bude mít i výsledek výběrového řízení na ředitele školy v Tršicích, které nyní běží.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy