Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Soud uložil podmíněný trest za pokus uplatit primátora Macuru

  • Ostrava,

Bývalý zaměstnanec teplárenské společnosti Veolia Jiří Lukeš, který chtěl údajně podplatit primátora Ostravy T. Macuru a jeho náměstkyni K. Šebestovou částkou 100 000 Kč, dostal u Okresního soudu v Ostravě podmíněný trest.

Všichni tři byli členy komise, která se zabývala např. vývojem ceny tepla v Ostravě. Stejný soud rozsudek v této kauze vynesl už podruhé. Loni v lednu obžalovaného Jiřího Lukeše obžaloby zprostil. Policie se kauzou začala zabývat na podnět samotného Macury, který tvrdí, že mu bývalý zaměstnanec Veolie a zároveň člen odborné komise řešící spolupráci mezi městem a firmou nabídl částku kolem 100 000 korun. 

Při loňském zprošťujícím rozsudku soud vycházel z toho, že nebylo jasné, zda Lukeš nabídku zástupcům města učinil. Státní zástupce se odvolal a Krajský soud nařídil nové projednání případu. Okresní soud znovu vyslechl některé svědky a znovu rozhodl, tentokrát v neprospěch obžalovaného. Udělil mu dvouletý podmíněný trest a zkušební dobu stanovil na 3 roky. Lukeš navíc musí zaplatit peněžitý trest 100 000 Kč. Rozsudek není pravomocný.

Nahlásit chybu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail