Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Palkovice řeší problém s kapacitou mateřinky

  • Palkovice,

Do Palkovic se stěhuje stále více mladých rodin s dětmi. Kapacita mateřinky, která je v prostorách školy, už nestačí. Začínají chybět i třídy pro školní družinu. Obec musí co nejrychleji najít řešení.

Základní škola v Palkovicích se začala stavět v roce 2002, a to s dostatečnou kapacitou. Malých dětí ale v obci přibývalo, a tak se ve škole otevřely i třídy pro mateřinku. V současné době už místa nestačí, což je velký problém.

Zatímco v roce 2005 navštěvovalo mateřskou školu 40 dětí, dneska se počet zvýšil na 104.

“To, co by nás před deseti lety nenapadlo, že bude málo místa, tak teď řešíme. Potřebujeme uvolnit místnosti postupně každý rok jednu, abychom tady mohli provozovat školu. To znamená, že obec musí najít prostory, kam přemístit školku,” řekl ředitel ZŠ a MŠ Ivo Fišer.

Stejný problém je se školní družinou. Mladé rodiny nemají hlídání a děti nechávají do odpoledne ve škole. Před deseti lety měla škola jedno oddělení družiny. V příštím roce už jich otevřou pět. Přemístit ale mateřskou školu do jiných prostor není jednoduché a obec tento problém řeší už mnoho let.

“Vidíme to jako problém do budoucna a snažíme se to řešit tak, že chystáme centrum obce, kde budeme stěhovat lékaře a obecní úřad a na místě obecního úřadu budeme budovat další dvě oddělení mateřské školy. Tak, abychom vyhověli všem požadavkům rodičů,” vysvětlil starosta obce Radim Bača (NEZ).

Pokud se ale nepodaří prosadit pozměňovací návrh na zrušení povinnosti přijímat do mateřských škol dvouleté děti, situaci zřejmě nepomůže vyřešit ani vybudování dvou dalších tříd.
SHF: Velkolepá komorní hra

Zítra
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

M & P HOST, spol. s r.o., Restaurace Sport Centrum

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Policie ČR UPVSP, Vzdělávací zařízení Brno

od 100 Kč/hod.

Detail

Nemocnice Třebíč, příspěvková organizace

od 33 420 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků