Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Palkovice řeší problém s kapacitou mateřinky

  • Palkovice,

Do Palkovic se stěhuje stále více mladých rodin s dětmi. Kapacita mateřinky, která je v prostorách školy, už nestačí. Začínají chybět i třídy pro školní družinu. Obec musí co nejrychleji najít řešení.

Základní škola v Palkovicích se začala stavět v roce 2002, a to s dostatečnou kapacitou. Malých dětí ale v obci přibývalo, a tak se ve škole otevřely i třídy pro mateřinku. V současné době už místa nestačí, což je velký problém.

Zatímco v roce 2005 navštěvovalo mateřskou školu 40 dětí, dneska se počet zvýšil na 104.

“To, co by nás před deseti lety nenapadlo, že bude málo místa, tak teď řešíme. Potřebujeme uvolnit místnosti postupně každý rok jednu, abychom tady mohli provozovat školu. To znamená, že obec musí najít prostory, kam přemístit školku,” řekl ředitel ZŠ a MŠ Ivo Fišer.

Stejný problém je se školní družinou. Mladé rodiny nemají hlídání a děti nechávají do odpoledne ve škole. Před deseti lety měla škola jedno oddělení družiny. V příštím roce už jich otevřou pět. Přemístit ale mateřskou školu do jiných prostor není jednoduché a obec tento problém řeší už mnoho let.

“Vidíme to jako problém do budoucna a snažíme se to řešit tak, že chystáme centrum obce, kde budeme stěhovat lékaře a obecní úřad a na místě obecního úřadu budeme budovat další dvě oddělení mateřské školy. Tak, abychom vyhověli všem požadavkům rodičů,” vysvětlil starosta obce Radim Bača (NEZ).

Pokud se ale nepodaří prosadit pozměňovací návrh na zrušení povinnosti přijímat do mateřských škol dvouleté děti, situaci zřejmě nepomůže vyřešit ani vybudování dvou dalších tříd.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail