Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Palkovicích na Myslíku soutěžili dřevorubci

  • Palkovice,

V Palkovicích na Frýdecko-Místecku v zimě nikdo mrznout nebude. Přesvědčili jsme se o tom během dřevorubecké soutěže v místní části Myslík. Zacházet s pilou a sekerou tady umí snad každý.

Sbor dobrovolných hasičů Myslík ve spolupráci s obcí uspořádal první ročník soutěže Myslíkovský dřevorubec.  Loňský zkušební ročník se setkal s velkým ohlasem a dřevorubecká soutěž se stala nedílnou součástí kulturního a společenského života v Palkovicích. Soutěžilo se ve třech kategoriích, hobbící, profíci a veteráni. Každý závodník absolvoval dvě kola.

„V prvním kole byla rozborka a zborka pily, přesekávání  špalku a přeřezávání pilou břichatkou,“ řekl starosta SDH Myslík Martin Vyvial.

Druhé kolo prověřilo dřevorubeckou přesnost. Motorovou pilou museli soutěžíci odřezat dva kotouče a sekerou přesekat svisle stojící špalek. Vše muselo proběhnout co nejrychleji.  Každé porušení daných pravidel bylo penalizováno.

„Pokud to nedodrží, je penalizován deseti vteřinami,“ upřesnil hlavní rozhodčí Jan Vyvial.

„Nejtěžší disciplína byla asi ta, jak jsme měnili řetěz.“ „Sekání. Bylo to hodně fyzicky náročné.“ „Moc velká příprava nebyla. My, co jsme z vesnice, dokážeme s tou pilou a sekerou zacházet,“ řekli účastníci soutěže.

V rámci doprovodných soutěží svou zručnost předvedly i ženy.

„Nejtěžší bylo to řezání břichatkou.“ „Nejvíce jsem se bála toho přesekávání špalku, že se mi to nepovede. Loni jsem to musela tahat ze země, letos to bylo lepší,“ řekly účastníce soutěže.

Nejstarším účastníkem soutěže byl 68letý pan Čestmír Dulava, který potvrdil, že nařezat a nasekat dříví na zimu umí v Palkovicích mladí i ti starší.
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Pro Truck autopříslušenství s.r.o.

od 18 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Sdružení SOS dětských vesniček. z.s. - 02

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

UNION COSMETIC s.r.o. - provozovna Třebechovice pod Orebem

od 20 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků