Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdlant nad Ostravicí otevřel místnost pro novou sociální službu

Středisko sociálních služeb ve Frýdlantu nad Ostravicí otevřelo novou místnost pro novou službu seniorům a osobám se zdravotním postižením. Její rekonstrukce probíhala od začátku tohoto roku a sloužit by měla od roku následujícího.

Slavnostním přestřižením pásky byla ve Středisku sociálních služeb Frýdlantu nad Ostravicí otevřena nově zrekonstruovaná místnost, tzv. kulturní místnost, která bude sloužit sociálně aktivizační službě pro seniory a osoby se zdravotním postižením.

“Když bychom vzali zákon o sociálních službách, tak když přečteme základní činnosti pro tuto službu, víme, že se tady budou odehrávat sociálně terapeutické činnosti, různé  volnočasové aktivizační činnosti a pak to souvisí s právy občanů, kteří mají různé problémy, které tady chtějí řešit třeba i individuálně, věci, které je trápí, a chtějí, aby se řešily,” uvedl ředitel Střediska sociálních služeb Frýdlantu nad Ostravicí Jiří Hořínek.

Slavnostní otevření nové místnosti doprovázel i kulturní program, o který se postarala místní známá folklorní uskupení.

“Vystoupí některá umělecká vystoupení, a to Chasička, Lašánek a Frýdlantská chasa,” vyjmenoval Hořínek

S rekonstrukcí místnosti se začalo letos v lednu. Novou službu budou moci senioři a osoby se zdravotním postižením začít využívat od nového roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy