V programu Chytrá myšlenka zvítězily 3 projekty

O tom, že v našem kraji je spousta talentovaných mladých lidí se přesvědčili porotci v rámci soutěže Chytrá myšlenka MS kraje. Z 10 finalistů, kterým v posledních měsících pomáhali s jejich nápadem odborníci a mentoři byli nakonec vybráni tři nejlepší. Ti nyní mohou snadněji svůj projekt realizovat.

V červnu letošního roku bylo ze 40 projektů vybráno 10 nejlepších, které měly podle odborníků největší potenciál k realizaci. Ty pak čekal tříměsíční program konzultací, workshopů a práce s profesionály na rozvoji jejich projektu. Nyní přišlo vyhodnocení. "Podstata Chytré myšlenky je v tom, co říká jedno staré čínské přísloví: Nedávej chudákovi rybu, nauč ho rybařit. Já si myslím, že je to o tom, přinutit lidi přemýšlet a přijít s nápady a pak je podpořit," uvádí hejtman MS kraje Ivo Vondrák a ředitel MS inovačního centra Pavel Csank ho doplňuje: "Jsou tam projekty, které mají globální potenciál, ale myšlenkou. Myšlenek má dneska každý tři plné kapsy. Důležitá je realizace."  

Oceněny byly tři projekty. Cenu hejtmana získal projekt CodeFlow, který dokáže opravit chyby v programování. "Ono se to samo neopraví. Ten vývojář to musí opravit, ale my mu dáme zpětnou vazbu a ukážeme mu přesně tady je to třeba opravit," vysvětluje autor projektu Code Flow.

Cenu náměstka pro dopravu a chytrý region získal projekt Fairbox. Průhledná poštovní krabice. "Kurýr přijede za vámi, předá vám zboží a vy si v tu chvíli dokážete zkontrovat opticky obsah zásilky," popisuje autor projektu Fairbox.

Třetím oceněným byl projekt Dustee. Jde o malé ale chytré měřící zařízení, které dokáže zachytit prach, ale měří i spoustu dalších parametrů v ovzduší. 
Otazník jménem Jan Masaryk / přednáška Pavla Carbola

Dnes 17:00 - 20:58
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

II. Bílovecký swap / výměnný bazar s oblečením

26.10. 9:00 - 23.10. 20:58
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Strašidelný průvod se světýlky

08.11. 17:00 - 23.10. 20:58
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Vězeňská služba České republiky
Opava
od 26 100 Kč do 38 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu