Středisko soc. služeb i hasiči Frýdlantu mají nové vozidlo

Nových vozidel se dočkaly hned dvě organizace Frýdlantu nad Ostravicí. Jedno z nich využívá Středisko sociálních služeb jako taxi pro seniory. Druhé zase pomůže při zásazích dobrovolným hasičům z Nové Vsi.

Středisko sociálních služeb Frýdlantu nad Ostravicí má nový vůz, který je určený pro službu Senior taxi. Jezdit bude výhradně ve městě a seniorům zajistí přepravu třeba k lékaři či na úřad.

“Toto auto jsme dostali z Nadace Charty 77 Konta Bariéry ve spolupráci se sítí lékáren Dr.Maxe. My už dlouhodobě službu Senior Taxi provozujeme a nyní ji od 1. 1. 2019 rozšiřujeme i do okolních obcí, ovšem s jiným autem, než je tady toto. Toto bude sloužit výhradně Frýdlantu nad Ostravicí,” uvedl ředitel SSS Frýdlantu nad Ostravicí Jiří Hořínek.

Nového vozidla se dočkal i Sbor dobrovolných hasičů z Nové Vsi.

“Je to vozidlo, které je pro naši jednotku zlomové, protože ten podvozek je šestituna, je to Iveco Daily, má to prodlouženou kabinu, takže se do něj vejde družstvo 1+5, uveze kubík vody a veškeré technické prostředky pro veškeré zásahy,” sdělil velitel Sboru dobrovolných hasičů Nová Ves Radek Kubala.

Na jaře příštího roku chtějí dobrovolní hasiči nové vozidlo slavnostně pokřtít a představit jej veřejnosti. Všichni příznivci hasičů jsou srdečně zváni.
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Klementinum / beseda Olgy Szymanské

12.03. 16:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků