Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Palkovicích přivítali Nový rok zapálením vatry

  • Palkovice,

Zatímco mnozí lidé po silvestrovské noci odpočívali, lidé z Palkovic a okolí vyrazili na novoroční výšlap. Společné setkání obec uspořádala již podvacáté.

Více než pět set lidí z Palkovic a okolních obcí oslavilo příchod nového roku již tradičním výšlapem a zapálením vatry na kopci Kubánkov, který je nejvyšším bodem obce. Na horu přicházeli lidé všech generací i se svými čtyřnohými kamarády.

“Letos je speciální dvacátý ročník a my jsme si pro návštěvníky připravili v jedenáct hodin zapálení vatry, která bude zapálena za zvuku české hymny. Málokdo si uvědomuje, že 1. leden je dnem, kdy vznikla samostatná Česká republika v roce 1993. Tímto si připomínáme i toto výročí,” řekl místostarosta Palkovic David Kula (NEZ).

Tradice společné oslavy nového roku vznikla už ale mnohem dříve.

“Už před námi tady chodili turisté z okolních vesnic z povodí Ondřejnice z Fryčovic a budou tady po 45. Hukvaldští se k nim přidali, a ti tady budou po 34.,” řekl pamětník Stanislav Harabiš.

“Už jsem tu asi potřicáté a je už to taková tradice. Důležité je ráno vstát a vyrazit,” popsal jeden z turistů.

“Já jsem přišla z Myslíku s dcerou a kamarádkou a atmosféra je tady úžasná,” dodala žena.

Nejen obyvatelé Palkovic mají velké přání. Chtěli by, aby byl kopec Kubánkov jednou opět zalesněnou krajinou, tak jako tomu bylo před dvaceti lety.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy