Palkovičtí školáci dostali vysvědčení i nové pomůcky

  • 16:07,
  • Palkovice,

Ve všech školách rozdávali učitelé školákům poslední lednový den kromě známek i pololetní vysvědčení. Palkovičtí školáci dostali navíc i jeden mimořádný dárek - v hodinách fyziky, chemie nebo biologie budou nově využívat i zbrusu nové pomůcky, které jim zakoupila obec.

Je poslední lednový den a tady v osmé třídě Základní školy v Palkovicích rozdává třídní učitelka všem svým žákům i pololetní vysvědčení. Každého z žáků ohodnotí, pochválí nebo povzbudí k ještě lepším výkonům. Většina z nich je ale s výslednými známkami spokojena.

"Moje vysvědčení dopadlo velmi dobře, mám dvě dvojky," řekl Jiří Ryška, žák ZŠ a MŠ Palkovice. Tento den byl pro všechny ve škole ale výjimečný. Zastupitelé obce dětem k vysvědčení předali i dárek v podobě nových pomůcek v hodnotě dva miliony korun z regionálního operačního programu.

"Na tento projekt jsme dostali dotace ve výši 85 procent z EU a dalších asi 7 procent nám přidal kraj," objasnil financování místostarosta obce David Kula.

Děti se s novými pomůckami setkají v chemii, biologie, fyzice i dalších technicky orientovaných předmětech.

"My jsme se s těmito pomůckami posunuli o dalších dvacet let dál, než jsme byli doteď , takže jsme dost rádi," kvitoval nákup pomůcek ředitel školy Ivo Fišer.

Nejvíc mě zaujala ta vývěva, se kterou můžeme dělat pokusy a určitě ty věci na biologii. mě zaujalo tolik těch pomůcek na elektroniku třeba ta auta," řekly děti ze ZŠ a MŠ Palkovice.

Za posledních pět let je to druhá velká investice pro školu, nejdříve vybudovala obec pro školu nové šatny, družinu, zmodernizovala se učebny fyziky a kuchyň pro výuku vaření. V plánu má obec ještě zlepšit ve škole konektivitu.
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 21.11. 19:30
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 21.11. 19:30
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 21.11. 19:30
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků