Reklama

Palkovičtí dobrovolní hasiči uspořádali ples

Žádný začátek roku se neobejde bez plesové sezóny. V Palkovicích patří mezi tradiční taneční zábavy i pravý Hasičský ples. Polku, valčík nebo waltz si místní zatančili s havířovskou kapelou EKG band.

Reklama

Sál obecního úřadu v Palkovicích patřil jeden sobotní večer dobrovolným hasičům, kteří pro místní obyvatele i přátele z okolí uspořádali tradiční Hasičský ples.

"Vystoupí tady známější skupina EKG Band, už tady hrají podruhé, byl na ně pozitivní ohlas, tak jsme je pozvali znova," řekl  Martin Polášek,  místostarosta SDH Palkovice a organizátor plesu.   

"Snažíme se to nějak roztočit, repertoár je klasický plesový, začneme standarty, lidovky, pak se přitvrdí, jsou to pecky posledních 40 let od ABBA až po Kabáty," prozradil  Tomáš Maceczek, kapelník EKG band.

anketa, návštěvníci plesu: "Rádi se bavíme, letos se mi líbí kapela." "Máme moc rádi plesy, byly doby, kdy jsme jich absolvovali i devět za sezónu."

K tradici tohoto plesu patří i osobní roznášení pozvánek. Mimochodem, na tento ples se prodalo přes 190 lístků. Výtěžek pomůže dobré věci

"Dnes jsme financováni obecním úřadem, co se týče techniky, ale i my děláme různé akce s dětmi, na to potřebujeme peníze, třeba na poháry, soutěže," vysvětlil starosta SDH Palkovice Čestmír Krč.

Na plese kromě tradičního předtančení a tomboly nechyběl fotokoutek s hasičskou tématikou a také občerstvení, například jednohubky připravovaly společně členky dobrovolných hasičů chvilku předtím, než samy vtančily na parket.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Obléhání nedobytné pevnosti / bitva o hrad Hukvaldy

20.07. 13:00 - 21.07. 14:00
Celý MS kraj, Hrad Hukvaldy

Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 18.07. 15:15
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

FERRIT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 115 Kč

Detail

Rodina Koláčkova s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Základní škola Havířov - Šumbark Moravská 29/497 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 19 850 Kč do 28 750 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu