Palkovičtí dobrovolní hasiči uspořádali ples

Žádný začátek roku se neobejde bez plesové sezóny. V Palkovicích patří mezi tradiční taneční zábavy i pravý Hasičský ples. Polku, valčík nebo waltz si místní zatančili s havířovskou kapelou EKG band.

Sál obecního úřadu v Palkovicích patřil jeden sobotní večer dobrovolným hasičům, kteří pro místní obyvatele i přátele z okolí uspořádali tradiční Hasičský ples.

"Vystoupí tady známější skupina EKG Band, už tady hrají podruhé, byl na ně pozitivní ohlas, tak jsme je pozvali znova," řekl  Martin Polášek,  místostarosta SDH Palkovice a organizátor plesu.   

"Snažíme se to nějak roztočit, repertoár je klasický plesový, začneme standarty, lidovky, pak se přitvrdí, jsou to pecky posledních 40 let od ABBA až po Kabáty," prozradil  Tomáš Maceczek, kapelník EKG band.

anketa, návštěvníci plesu: "Rádi se bavíme, letos se mi líbí kapela." "Máme moc rádi plesy, byly doby, kdy jsme jich absolvovali i devět za sezónu."

K tradici tohoto plesu patří i osobní roznášení pozvánek. Mimochodem, na tento ples se prodalo přes 190 lístků. Výtěžek pomůže dobré věci

"Dnes jsme financováni obecním úřadem, co se týče techniky, ale i my děláme různé akce s dětmi, na to potřebujeme peníze, třeba na poháry, soutěže," vysvětlil starosta SDH Palkovice Čestmír Krč.

Na plese kromě tradičního předtančení a tomboly nechyběl fotokoutek s hasičskou tématikou a také občerstvení, například jednohubky připravovaly společně členky dobrovolných hasičů chvilku předtím, než samy vtančily na parket.
Otazník jménem Jan Masaryk / přednáška Pavla Carbola

Dnes 17:00 - 20:14
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

II. Bílovecký swap / výměnný bazar s oblečením

26.10. 9:00 - 23.10. 20:14
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Strašidelný průvod se světýlky

08.11. 17:00 - 23.10. 20:14
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Vězeňská služba České republiky
Opava
od 26 100 Kč do 38 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu