Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci z Frýdlantu n.O. si vyzkoušeli fyziku a chemii v praxi

Že i fyzika nebo chemie může být zábava, tak o tom se přesvědčili žáci základní školy z Frýdlantu nad Ostravicí. Na dvoudenním pobytu v Malenovicích na ně čekala řada nejrůznějších pokusů a praktických ukázek.

K čemu lze využít suchý led nebo jak funguje podtlak. Toto a mnohem více si vyzkoušeli žáci osmé třídy Základní školy Komenského na výjezdovém pobytu v Malenovicích, zaměřeném na praktický rozvoj technických znalostí z fyziky a chemie.

“Chceme dětem přiblížit chemii a fyziku z takové té lidské stránky. To, co nemáme možnost dělat s nimi během výuky, můžeme dělat tady a máme na to více prostoru i času. Můžeme se jim věnovat důkladněji, precizněji a taky je to forma zábavy, takže je to baví. Zároveň to, co se ve škole učí, si tady můžou vyzkoušet v praxi,” popsal učitel ZŠ Komenského Pavel Barták.

Na několika stanovištích tak probíhaly nejrůznější fyzikální nebo chemické pokusy.

“Hodně se zabýváme oxidem uhličitým, takže vyrábíme octové rakety. Dozvídají se, co se s tím dá dělat,” řekla učitelka ZŠ Komenského Gabriela Huserová.

Anketa, žáci: 1. “Děláme různé pokusy, třeba sopku.” 2. “Dělali jsme různé pokusy z fyziky, pak jsme měli přestávku a teď jsme začali chemii.”

Nejenže si žáci chemické či fyzikální jevy sami vyzkoušeli, ale také zjistili, kde se s nimi mohou setkat v běžném životě a jak ovlivňují dění kolem nás.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

B.F.KONTAKT PLZEŇ s.r.o.-H.T., agenturní zprostř. Gerresheimer

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební a pece, spol. s r.o.

od 15 500 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická, České Budějovice, Dukelská 13

od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků