TV Polar pátrá po původci obří detonace u Rychvaldu

  • 14:47,
  • Ostrava ,

Možná už jste slyšeli a nebo jste dokonce byli svědky mohutného výbuchu v úterý 12. února v oblasti mezi Rychvaldem a Heřmanicemi. Zatímco oficiální místa o ničem neví, na sociálních sítích se vede neustále čilá debata a vytvářejí se nejrůznější teorie, co to vlastně bylo. Náš štáb už byl na místě dvakrát pátrat, ale zatím marně. Podle odborníka je možné, že šlo o výbuch důlního plynu.

V úterý 12. února se ve 21,47 ozval mohutný výbuch. Byl tak silný, že ho zachytily všechny tři seismologické stanice v našem kraji. Slyšela ho spousta lidí. Všichni řešili, co a kde to bouchlo. "Otřásl se dům a pak mi volalo několik lidí, jestli nevím a já nevím," řekl starosta Rychvaldu Milan Starostka. Na ulici pak jedna z obyvatelek města řekla, že si myslela, že letí stíhačka. 

Brzy se na sociálních sítích ozvali i lidé, kteří výbuch viděli na vlastní oči: "Pracuji na haldě v Heřmanicích. Nad zemí se objevila ohnivá červená koule, která stoupala vzhůru. Byla velikosti rodinného domu a ve výšce 30 metrů zmizela," napsal na facebook jeden z nich. Zpravodajský server tn.cz zveřejnil záběr bezpečnostní kamery z rodinného domku, na kterém byl záblesk vidět. Vznikla spousta teorií. Meteorit, výbuch na šachtě, kulový blesk, UFO, výbuch trhaviny. Podle pyrotechniky byl mohlo jít o důlní plyn. "Trošku mi to připadá, jako výbuch plynu. Nejdříve je tam takový předvýbuch, jako by se něco uvolnilo, to bouchlo a teprve se následně uvolnila ta hlavní část plynové kapsy," přemýšlí nad videozáznamem pyrotechnik Jiří Ekrt.

Místo exploze jsme se pokoušeli už dvakrát hledat. Lokalita je ale velmi členitá. Louky, pole, lesy i rybníky a je možné, že kráter jde vidět jen z malé vzdálenosti. Proto se chystáme oblast propátrat přímo z letadla. O výsledku vás budeme informovat. 
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

V-STAV A, spol. s r.o. - pracoviště celá ČR

od 28 000 Kč/měsíc

Detail

Družstvo VINAVA - pracoviště okres Pardubice

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

MaVRy s.r.o. Plzeňský kraj

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků