Ve Frýdlantu nad Ostravicí přednášeli mladí recitátoři

Ve Frýdlantu nad Ostravicí se uskutečnilo obvodní kolo soutěže mladých recitátorů. Děti ze základních škol nejen z Frýdlantu přednesly před porotou vybraný text. Ti nejlepší postoupily do krajského kola.

Kinosál Kulturního centra ve Frýdlantu nad Ostravicí hostil obvodní kolo 48. ročníku celostátní soutěže mladých recitátorů.

“Jedná se o tři kategorie, nultá kategorie je nesoutěžní, to jsou žáci prvních ročníků. Žáci druhých a třetích ročníků tvoří první kategorii a druhou kategorii tvoří žáci čtvrtých a pátých ročníků. Mohou pracovat pouze s textem jiného autora a délka textu by neměla přesáhnout zhruba pět minut,” popsal učitel ZŠ Komenského ve Frýdlantu nad Ostravicí Aleš Prokop.

Soutěže se účastnily děti ze základních škol z Frýdlantu nad Ostravicí, ale i okolních obcí, například z Čeladné nebo Nové Vsi.

Anketa, účastníci soutěže: 1. “Já jsem recitovala básničku Maminkovská škola od Dagmar Vysoké.” 2. “Já budu recitovat prózu O smutném tygrovi.”

Recitační dovednosti dětí hodnotila tříčlenná porota.

“Zaměřujeme se zejména na pěknou výslovnost, dále se zaměřujeme na to, aby to děti neuspěchaly, a taky trošku sledujeme, kdo má větší nervozitu nebo kdo je takový ustrašený,” řekla předsedkyně poroty Zdenka Segetová.

Dva nejlepší recitátoři z každé soutěžní kategorie postoupili do krajského kola, které proběhne 20. března ve Frýdku-Místku. Odtud se pak mohou probojovat až do kola celostátního.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků