Ve Frýdlantu nad Ostravicí přednášeli mladí recitátoři

Ve Frýdlantu nad Ostravicí se uskutečnilo obvodní kolo soutěže mladých recitátorů. Děti ze základních škol nejen z Frýdlantu přednesly před porotou vybraný text. Ti nejlepší postoupily do krajského kola.

Kinosál Kulturního centra ve Frýdlantu nad Ostravicí hostil obvodní kolo 48. ročníku celostátní soutěže mladých recitátorů.

“Jedná se o tři kategorie, nultá kategorie je nesoutěžní, to jsou žáci prvních ročníků. Žáci druhých a třetích ročníků tvoří první kategorii a druhou kategorii tvoří žáci čtvrtých a pátých ročníků. Mohou pracovat pouze s textem jiného autora a délka textu by neměla přesáhnout zhruba pět minut,” popsal učitel ZŠ Komenského ve Frýdlantu nad Ostravicí Aleš Prokop.

Soutěže se účastnily děti ze základních škol z Frýdlantu nad Ostravicí, ale i okolních obcí, například z Čeladné nebo Nové Vsi.

Anketa, účastníci soutěže: 1. “Já jsem recitovala básničku Maminkovská škola od Dagmar Vysoké.” 2. “Já budu recitovat prózu O smutném tygrovi.”

Recitační dovednosti dětí hodnotila tříčlenná porota.

“Zaměřujeme se zejména na pěknou výslovnost, dále se zaměřujeme na to, aby to děti neuspěchaly, a taky trošku sledujeme, kdo má větší nervozitu nebo kdo je takový ustrašený,” řekla předsedkyně poroty Zdenka Segetová.

Dva nejlepší recitátoři z každé soutěžní kategorie postoupili do krajského kola, které proběhne 20. března ve Frýdku-Místku. Odtud se pak mohou probojovat až do kola celostátního.
Otazník jménem Jan Masaryk / přednáška Pavla Carbola

Dnes 17:00 - 20:20
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

II. Bílovecký swap / výměnný bazar s oblečením

26.10. 9:00 - 23.10. 20:20
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Strašidelný průvod se světýlky

08.11. 17:00 - 23.10. 20:20
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

Martin Kolek s.r.o.
Karviná
od 16 280 Kč do 35 000 Kč

Detail

ELANDOMY s.r.o.
Karviná
od 13 500 Kč

Detail

Vězeňská služba České republiky
Opava
od 26 100 Kč do 38 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu