Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdlantu nad Ostravicí přednášeli mladí recitátoři

Ve Frýdlantu nad Ostravicí se uskutečnilo obvodní kolo soutěže mladých recitátorů. Děti ze základních škol nejen z Frýdlantu přednesly před porotou vybraný text. Ti nejlepší postoupily do krajského kola.

Kinosál Kulturního centra ve Frýdlantu nad Ostravicí hostil obvodní kolo 48. ročníku celostátní soutěže mladých recitátorů.

“Jedná se o tři kategorie, nultá kategorie je nesoutěžní, to jsou žáci prvních ročníků. Žáci druhých a třetích ročníků tvoří první kategorii a druhou kategorii tvoří žáci čtvrtých a pátých ročníků. Mohou pracovat pouze s textem jiného autora a délka textu by neměla přesáhnout zhruba pět minut,” popsal učitel ZŠ Komenského ve Frýdlantu nad Ostravicí Aleš Prokop.

Soutěže se účastnily děti ze základních škol z Frýdlantu nad Ostravicí, ale i okolních obcí, například z Čeladné nebo Nové Vsi.

Anketa, účastníci soutěže: 1. “Já jsem recitovala básničku Maminkovská škola od Dagmar Vysoké.” 2. “Já budu recitovat prózu O smutném tygrovi.”

Recitační dovednosti dětí hodnotila tříčlenná porota.

“Zaměřujeme se zejména na pěknou výslovnost, dále se zaměřujeme na to, aby to děti neuspěchaly, a taky trošku sledujeme, kdo má větší nervozitu nebo kdo je takový ustrašený,” řekla předsedkyně poroty Zdenka Segetová.

Dva nejlepší recitátoři z každé soutěžní kategorie postoupili do krajského kola, které proběhne 20. března ve Frýdku-Místku. Odtud se pak mohou probojovat až do kola celostátního.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy