Reklama

Ve Frýdlantu nad Ostravicí přednášeli mladí recitátoři

Ve Frýdlantu nad Ostravicí se uskutečnilo obvodní kolo soutěže mladých recitátorů. Děti ze základních škol nejen z Frýdlantu přednesly před porotou vybraný text. Ti nejlepší postoupily do krajského kola.

Reklama

Kinosál Kulturního centra ve Frýdlantu nad Ostravicí hostil obvodní kolo 48. ročníku celostátní soutěže mladých recitátorů.

“Jedná se o tři kategorie, nultá kategorie je nesoutěžní, to jsou žáci prvních ročníků. Žáci druhých a třetích ročníků tvoří první kategorii a druhou kategorii tvoří žáci čtvrtých a pátých ročníků. Mohou pracovat pouze s textem jiného autora a délka textu by neměla přesáhnout zhruba pět minut,” popsal učitel ZŠ Komenského ve Frýdlantu nad Ostravicí Aleš Prokop.

Soutěže se účastnily děti ze základních škol z Frýdlantu nad Ostravicí, ale i okolních obcí, například z Čeladné nebo Nové Vsi.

Anketa, účastníci soutěže: 1. “Já jsem recitovala básničku Maminkovská škola od Dagmar Vysoké.” 2. “Já budu recitovat prózu O smutném tygrovi.”

Recitační dovednosti dětí hodnotila tříčlenná porota.

“Zaměřujeme se zejména na pěknou výslovnost, dále se zaměřujeme na to, aby to děti neuspěchaly, a taky trošku sledujeme, kdo má větší nervozitu nebo kdo je takový ustrašený,” řekla předsedkyně poroty Zdenka Segetová.

Dva nejlepší recitátoři z každé soutěžní kategorie postoupili do krajského kola, které proběhne 20. března ve Frýdku-Místku. Odtud se pak mohou probojovat až do kola celostátního.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Obléhání nedobytné pevnosti / bitva o hrad Hukvaldy

20.07. 13:00 - 21.07. 14:00
Celý MS kraj, Hrad Hukvaldy

Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 18.07. 15:18
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

FERRIT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 115 Kč

Detail

Rodina Koláčkova s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Základní škola Havířov - Šumbark Moravská 29/497 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 19 850 Kč do 28 750 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu