Reklama

V Krnově hledali problémy z oblasti sportu

V Krnově opět hledali největší problémy města. Tentokrát ty sportovní. Na Fóru zdravého města tak probírali páteřní sportoviště, tělocvičny, hřiště, rekreační aktivity a chybějící sportoviště. Jeden stůl opět patřil dětskému parlamentu.

Reklama

Krnov řeší sportovní nedostatky. Co ve městě chybí v této oblasti, to nadefinovali účastníci fóra zdravého města ve Středisku volného času.

„Tak já si myslím, že základem je kvalitní infrastruktura, moderní sportoviště.

Berem to jako velmi důležité setkání a v podstatě to forum by mělo vyprodukovat to nejdůležitější  v oblasti sportu, čemu bysme se měli věnovat a budem se tomu věnovat,“ říká starosta Krnova Tomáš Hradil (nez.)

„Princip je stejný jako v předchozích obdobích, tzn., máme jednotlivé stoly podle oblastí v oblasti sportu a lidé mohou samozřejmě zase mezi těmi stoly přecházet, dávat své náměty, budou samozřejmě hlasovat u těch jednotlivých stolů,“ popisuje manažerka projektu Dana Diváková z Asociace zdravých měst.

Tematické okruhy jednotlivých stolů byly určeny na základě březnového dotazníkového šetření, ve kterém se občané mohli vyjádřit k různým otázkám týkajícím se sportování a pohybu.

Anketa, účastníci Fóra zdravého města: „Spíš zrekonstruovat třeba Lokomotivu, tam už to je v hrozném stavu, nebo pak jsme tady ještě měli opravit školní hřiště.“

„Já by jsem tady chtěla přidat ještě nějaké trampolíny, aby se tu dalo skákat.“

„Konečně  by se mohlo opravit školní hřiště, které už po dlouhé době se stále neopravuje a mají tam být nějaké vykopávky.“

„My jsme chtěli opravit dopravní hřiště tady na Méďovi. Ty cesty jsou takové divné a nebo zdelšit celou tu plochu až dozadu. A taky by jsme chtěli opravit kola.“

„Tak já osobní preference nemám. Chtěl bych, aby sportoviště vznikly i ve čtvrtích, kde teďka nejsou. Jako je třeba Ježník, jako je Chomýž a další lokality,“ dodává senátor Ladislav Václavec (ANO).

Z fóra vzešlo 14 priorit, mezi nimi například rekonstrukce atletického stadionu, oprava areálu TJ Lokomotivy Krnov, zvýšení rozpočtu na sport, nebo propojení cyklostezek přes město. Teď se k nim mohou vyjádřit občané v anketě, která skončí 7.května.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Obléhání nedobytné pevnosti / bitva o hrad Hukvaldy

20.07. 13:00 - 21.07. 14:00
Celý MS kraj, Hrad Hukvaldy

Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 16.07. 14:25
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

Stavby IZOtrade s.r.o.
Nový Jičín
od 18 000 Kč

Detail

SMOBEZ s.r.o.
Frýdek-Místek
od 94 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu