V rychvaldském DPS opět funguje jídelna s kuchyní

  • 12:07,
  • Rychvald ,

Po dvou letech se podařilo v rychvaldském domě s pečovatelskou službou obnovit provoz kuchyně a jídelny. Tamním seniorům ale i široké veřejnosti znovuotevření stravovacího zařízení vyhovuje a jsou spokojeni i s nabídkou jídel a specialit.

V domově s pečovatelskou službou začala po dvou letech opět fungovat kuchyň, jídelna i bufet. Využívat je mohou nejen místní senioři, ale i veřejnost.

"Je to velká pomoc a myslím, že se udělalo hodně pro spokojenost obyvatel tohoto zařízení," řekl starosta města Milan Starostka.

V době, kdy tady tyto služby nefungovaly, bylo vše komplikovanější a náročnější, jídla se sem navážela nebo si lidé nakupovali a vařili sami.

"Dnes se zvýšil prakticky počet těch, kdo si ty obědy přijdou koupit a nevaří doma," dodal starosta.

O provoz kuchyně se stará celkem osm lidí, denně připraví až 140 porcí,  na výběr jsou každý den tři různá hlavní jídla.

"Jedno z nich je vždycky zdravější, bezmasé, ve středy máme vždy sladká jídla," řekla provozní  Iva Lunkmassová.

Například dnes si lidé mohli pochutnat na přírodním řízku a smetanových bramborech, kuřecím s rýží nebo brokolicových placičkách s bramborovou kaší. Pravidelní strávníci si kuchyň pochvalují.

anketa: pravidelní strávníci, seniorky" "Jsem spokojena, nejlepší tu mají bramborové placky. "Chodím tu ráda na obědy, ale nejlepší bramboráky a langoše."
V bufetu, který je umístěn ve stejné místnosti, si lidé mohou rovnou nakoupit i základní potraviny. Jídelna s kuchyní funguje téměř celoročně, senioři je o víkendech využívají i k pořádání akcí, oslav a podobně.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

UNISTAD spol. s r. o.
Nový Jičín
od 16 280 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků