Česko-polský protipovodňový výcvik hasičů

  • 12:32,
  • Karviná,

Hasiči ze dvou českých a dvou polských obcí a měst prošli o víkendu protipovodňovým výcvikem a to v rámci projektu Společně proti povodni. Zkoušela se nová hasičská technika a vybavení, které bylo nově pro všechny zakoupeno.

V Petrovicích u Karviné a polských Zebrydowicích se uskutečnil mezinárodní výcviku hasičů a to v rámci projektu Společně proti povodni. Do projektu se zapojily čtyři města a obce, města Karviná a Jastrzęmbiem-Zdrój a obce Petrovice u Karviné a Zebrydowice. V blízkých polských Zebrzydowicích proběhla její praktická dynamická část.

"Ta praktická část se skládá z několika stanovišť, provádí se přečerpání vody pomocí kalových a plovoucích čerpadel, plníme protipovodňové hráze, máme tady loď na které se bude jezdit,"vysvětlil Pavel Haas, zástupce velitele SDH Petrovice -Závada.

V rámci projektu bylo pořízeno hned několik kusů techniky, konkrétně 5 vozidel, jedna loď a několik dalších potřebných vybavení. Například město Karviná zakoupilo automobilovou cisternovou stříkačku zhruba v hodnotě 8 milionů korun.

"Je tam 4 tisíce litrů vody, 240 litrů pěnidla a výkon čerpadla je 3 tisíce litrů za minutu," upřečsnil Jaromír Golasowski, velitel družstva SDH Karviná-Hranice.

"Nám se z projektu povedlo koupit protipovodňový kontejner.  Uvnitř je potřebné vybavení jako jsou plovoucí a kalová čerpadla, k dispozici máme i další vybavení jako jsou svítilny, kombinézy, máme i novinku - je to sonda na měření hloubky,  nakoupili jsme i pumpy - kalové, plovoucí, turbínové a ponorné, elektrický agregát, sací hadice a další potřebné věci," řekl  Pioter Markiewicz z Městského velitelství Státního HZS v Jastrzębie-Zdroju.

Tento mezinárodní výcvik měl za úkol seznámit všechny s technickými prostředky, které byly z projektu pořízeny a sehrát hasičské týmy tak, aby v případě potřeby zvádly všechnu techniku zkoordinovat.
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 19.11. 14:46
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 19.11. 14:46
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 19.11. 14:46
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků