Známe výsledky testů. Ve kterých přehradách se můžete koupat bez obav?

Voda v přírodních nádržích Moravskoslezského kraje je zatím vhodná ke koupání. Ukázaly to laboratorní rozbory vody, které pravidelně provádí krajští hygienici. Výjimkou je Těrlická přehrada, kde hrozí onemocnění cerkáriovou dermatitidou.

Hygienici vyrazili na kontrolu vody v přehradách a rybnících. Celkem odebrali vzorky na 12 koupacích místech na Bruntálsku, Opavsku a Karvinsku. Dobrou zprávou je, že kromě Těrlické přehrady se všude jinde můžete koupat bez zdravotních rizik. 

“Voda je teplá, ale koupat se nekoupeme. protože ty sinice jsou už viditelné. Je to nebezpečné. Loni jsem měl vyrážky, syn měl taky vyrážky, takže víceméně máme z toho strach. Takže do toho moc nelezeme. Když se lidi opláchnou, ať se koupou.”

“Koupal jsem se, když ještě byla ta voda čistá a hned jak jsem vylezl, tak jsem se šel hned okoupat. Teď se bojím, protože tam jsou ty sinice.”

Sinice jsou ale zatím jen v zátokách. Kromě nich tady hrozí onemocnění cerkáriovou dermatitidou. Po koupání byste se proto měli osprchovat pitnou vodou. Krásně čistá voda je mimo jiné na Slezské Hartě, Stříbrném jezeře v Opavě nebo na Žermanicích

Voda je oproti Těrlické přehradě čistější, je to tady super.” 

“Koupu se tady každý den a je to tady vážně super. Doporučuju na prázdniny aji na dovolenou.”

Stejně jako v jiných nádržích je i v Těrlické přehradě v období sucha méně vody než obvykle. Na kvalitu vody to ale nemá vliv.

“Na rozvoj rosivek, sinic nebo zelených řas má vliv teplota a počasí, čili délka slunečního svitu, teplota a živiny. Množství vody v našich nádržích nemá zásadní vliv na rozvoj sinic,” říká Šárka Vlčková, mluvčí Povodí Odry.
PAVEL NOVÁK „10“ / koncert

20.10. 15:00 - 14.10. 5:05
Celý MS kraj, Městský dům, Přerov

Otazník jménem Jan Masaryk / přednáška Pavla Carbola

23.10. 17:00 - 14.10. 5:05
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Strašidelný průvod se světýlky

08.11. 17:00 - 14.10. 5:05
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

Jan Kovář
Frýdek-Místek
od 20 500 Kč

Detail

PTS Josef Solnař, s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu