Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pozor, půjdou i po vašich věcech! Zloději řádí na ostravských koupalištích. Jak zabezpečit věci?

  • Ostrava,

Velmi často musejí na ostravská koupaliště policisté, kteří jsou přivoláni k drobným krádežím. Okradení jim pak vyprávějí podobné příběhy: na chvíli jsem nechal své věci bez dozoru a cennosti jsou pryč. Lidé si mnohdy neuvědomují, že schovat něco do tašky nebo batohu není řešením.

Slunečné letní počasí vylákalo jistě k vodě téměř každého z nás. I u vody je ale potřeba dávat pozor na své věci. V minulých týdnech zaznamenali policisté po celém kraji desítky případů nejrůznějších krádeží. Například nyní se kradlo na koupališti v Ostravě. "Neznámý pachatel využil situaci a v nestřežený okamžik měl z nestřežené deky odcizit volně odložené věci. Mezi nimi i dva mobilní telefony a finanční hotovost. V dalším případě měl pachatel využít příležitost a z voleně odloženého batohu odcizit peněženku s penězi, doklady a platební kartou," popisuje mluvčí PČR Ostrava Lukáš Kendzior.

Návštěvníci koupaliště tak během několika vteřin přišli o cennosti i o peníze a doklady. Často také o platební kartu a v takovém případě je potřeba postupovat rychle a okamžitě ji zablokovat. Terčem zlodějů se ale mohu stát i auta na parkovišti u koupaliště nebo přehrady. "Pokud je to možné, neberte sebou cennosti nebo např. platební karty. Věci nenechávejte bez dozoru. Na koupalištích využívejte bezpečnostní schránky," dodává mluvčí.

Podobně je potřeba chránit své věci i na hudebních festivalech a jiných podobných  kulturních akcích. Zkrátka nenechávat věci bez dozoru. Zlodějům hrozí až dva roky vězení. 
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ing. et Bc. Lenka Štichauerová - pracoviště Chvaletice

od 450 Kč/hod.

Detail

TIGEMMA, spol. s r.o.

od 35 000 Kč/měsíc

Detail

IDS Valašské Meziříčí spol. s r.o.

od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků