Textilnictví v Krnově připomínají komentované prohlídky. Konají se každou druhou středu

V Krnově se můžete projít po stopách textilního průmyslu. Kostýmované prohlídky Vás zavedou nejen do historického centra města, ale také na Říční okruh a k městskému muzeu a dozvíte se vše o historii textilních továren i továrníků.

Textilní průmysl má v Krnově dlouholetou tradici. Od začátku byl  nejdůležitějším odvětvím a už v roce 1824 ve městě pracovalo 276 soukeníků, 9 střihačů sukna, 70 tkalců plátna a 15 pletařů. Byla to více neţ polovina všech řemeslníků té doby. Důležitým rokem pro Krnov byl rok 1831, kdy se stal soukenickým mistrem Alois Larisch. A právě o něm se na prohlídce dozvíte nejvíc.. 

„Vykládáme si o těch budovách a o té historii. Největší část té prohlídky je zaměřena i na Aloise Larische a celou tu Larischovu továrnu, protože to je v podstatě přetransformovaná Karnola, takže o tom se tam bavíme v podstatě nejvíc. Procházíme na začátku tady centrem města, kde se zastavíme, trošičku si povídáme o té historii, je to spíš zaměřené opravdu na to textilnictví, další zastávkou tady vyloženě v centru je tady Schulhaberův dům, který je naproti informačního centra a pak už to směřujeme spíš na ten říční okruh, kde už se nacházejí ty vily těch textilních továrníků a samotné tovární budovy,“ přibližuje průvodkyně a pracovnice TIC Krnov Zuzana Pavlusová.

Anketa, účastníci prohlídky: „Moc se těším na prohlídku, zajímá mě historie města Krnova a hlavně jeho historické budovy. Je to první prohlídka, kterou tady absolvuji a moc se těším.“

„Nejvíc mě třeba zajímá Karnola, nebo historické textilní budovy tady v Krnově.“

Na prohlídku se doporučuje objednat předem, a to v infocentru u Hlavního náměstí a aby se prohlídka konala, musí vás být minimálně 5. Prohlídka vede i po Soukenické ulici a končí u Flemmichovy vily, ve které sídlil jeden z textilníků.
SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Vánoční koncert Miroslava Beinhauera

15.12. 17:00 - 09.12. 21:58
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí

Adventní koncert Michal Tučný revival

15.12. 17:00 - 09.12. 21:58
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků