Reklama

Nejhorší život v ČR je v Orlové a Karviné? Hloupost, tvrdí radnice

Radnice v Orlové, Karviné, ale také v Havířově se ohradily proti výsledkům indexu kvality života. Žebříček sestavila společnost Obce v datech. Právě Orlová už podruhé skončila na posledním místě.

Stáhnout video
Reklama

Orlová a Karviná byla vyhodnocena jako nejhorší města s rozšířenou působností v České republice. Index kvality života sestavila společnost Obce v datech. Hodnotila se například oblast školství, obslužnosti, délky života, dojezdu do nemocnice, kvality ovzduší, ale také index kin, supermarketů, či nezaměstnanosti. Radnice s hodnocením nesouhlasí.

"Máme obrovský park uprostřed města. Kdo to má? Máme dobře fungující středoškolské vzdělávání, základní školy, to je paráda. Kde začaly minirondely, kdo je prosadil do české legislativy? Orlová. To někdo jen sestavil žebříček, aby vypadal zajímavě, a aby mohl vydělat peníze na nějakém srovnání," řekl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

"Myslíme si, že ta data jsou zkreslená, že neukazují realitu, jaká tady je. Víme, že daná firma neukazuje data z Polska, kde spousta občanů jezdí na nákupy do supermarketů, využívá restaurace," obhajuje mluvčí karvinského magistrátu Lukáš Hudeček. 

Na chvostu skončil i Havířov.

"Oni stále berou, že se lidé nedožívají vysokého věku vzhledem k životnímu prostředí. My máme v příštím roce 5 stoletých občanů. I ten věk kdybychom zmapovali v domovech seniorů, tak by se divili v Praze, ale tohle je úplně postavené na hlavu,” uvedla náměstkyně havířovského primátora Jana Feberová (ANO).

Společnost Obce v datech tvrdí, že jejich data jsou relevantní.

"Názor nespokojených měst je hodně subjektivní. Já chápu, že když města skončí na konci žebříčku, že se snaží metodiku zpochybňovat. Nicméně metodika je světově uznávaná, která je adaptována na podmínky ČR a jsou tam přesná statistická data a my je pouze porovnáváme mezi sebou,” uvedl jednatel Obce v datech Jan Havránek.

Nejlépe v hodnocení v letošním roce dopadla obec Říčany.

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

ATLAS servis CZ, s.r.o.
Ostrava-město
od 20 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Work Service Czech s.r.o.
Opava
od 17 000 Kč do 19 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu