Borůvky ve všech podobách. Tohle video si radši nepouštějte, budou se vám sbíhat sliny

Borůvky na desítky způsobů. Lidé si je mohli nejen vychutnat jak v jídle, tak v pití, tak  si je mohli odnést domů jako dekoraci na různých předmětech i jako je keramika nebo magnetky. motivy na různých dekoracích. K mání byly na tradičních Borůvkových hodech v Malé Morávce a Karlově pod Pradědem.

Borůvkové hody v Jeseníkách letos oslavily plnoletost. Tradičně se konaly v Malé Morávce a Karlově pod Pradědem, kde se do nich zapojilo 12 restaurací. Další 3 pak v širokém okolí.

„Restaurace na Hvězdě a dvě takové řekněme externí partneři borůvkových hodů, restaurace Andělka ve Vrbně pod Pradědem v tamním ski areálu a v Dolní Moravici je to restaurace Hamříkova stáj. Pro letošní rok jsme zvolili trochu jiný koncept než v minulých letech, kdy nabídka v obecním parku byla, řekněme náhodná a pro letošní rok jsme stanovili pravidlo, že každý z prodejců by měl na svém stánku mít alespoň jednu věc s borůvkami, z borůvek, s motivem borůvek,“ přibližuje moderátor akce Boris Keka.

Borůvkové hody provázel i pestrý doprovodný program. V obecním parku v Malé Morávce se střídala jedna kapela za druhou a nechyběla ani oblíbená soutěž v pojídání knedlíků

Největší jedlík: „Soutěž byla super a knedlíky byly taky dobrý.“

Na borůvkové hody mohli lidé dojet historickým vlakem z Bruntálu a po Karlově a Malé Morávce je vozil borůvkový autobus.

„My tím sledujeme to, aby tady bylo plno, což je, aby se lidé bavili, aby se jim tu líbilo a pokud možno, aby se lidé k nám rádi často vraceli,“ hodnotí starosta Malé Morávky Ondřej Holub (nez.)

„Lidé mohou ochutnat také například borůvkové pivo nebo knedlíky z ručně sbíranými borůvkami,“ dodává náměstek hejtmana MS kraje Jan Krkoška (ANO).

Návštěvnost Malé Morávky se tak o víkendu zvýšila hned několikanásobně. Odhadem si je nenechalo ujít na 12 tisíc lidí.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

HELIS - KVĚTINY s.r.o.
Nový Jičín
od 35 000 Kč

Detail

BIDLI holding, a.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč do 100 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků