Úleva pro obyvatele Ostravy-Hrabové, stavba prodloužené Mostní ulice je hotová

  • 13:22,
  • Ostrava ,

Zcela nová komunikace začala sloužit řidičům v Ostravě-Hrabové. Byla zde dokončena stavba tzv. prodloužené Mostní ulice, která spojuje Hrabovou s Vratimovem a napojí je na dálnici. Projekt financovalo kromě kraje také Statutární město Ostrava, přispěly evropské fondy a stát.

Cyklisté na historických velocipédech byli prvními, kteří si novou cestu vyzkoušeli. Úsek dlouhý 1,3 km výrazně pomůže omezit automobilovou dopravu v Ostravě-Hrabové. 

"Je to sice jenom 1,3 km, ale znamená to úplně zásadní změnu pro obyvatele části Hrabová, protože se odtamtud odvede celý ten proud vozidel a to je velice důležité," pochvaluje si  Ivo Vondrák, hejtman MS kraje.
"My registrujeme na té hlavní cestě spoustu popraskaných domů a já jsem přesvědčen, že tato cesta odkloní tu dopravu nákladní a zklidní ten život v obci," dodává Igor Trávníček (ODS), starosta Ostravy-Hrabové.  
Součástí projektu bylo i vybudování dalších staveb. Vznikly tři mosty, cyklostezka, chodníky a veřejné osvětlení. Komunikaci lemuje i nová protihluková stěna. Celkové náklady dosáhly 132 milionů korun. "Necelé 104 mil.Kč se nám podařilo dostat z prostředků EU, necelými 16 miliony se podílel MS kraj, 6 milionů Statutární město Ostrava a 6 milionů Ministerstvo pro místní rozvoj," vysvětluje Jaroslav Kania (ANO), náměstek hejtmana MS kraje.

Prodloužená Mostní ulice spojí Hrabovou s Vratimovem a napojí je na dálnici. Dokončena byla s několikatýdením předstihem.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

HELIS - KVĚTINY s.r.o.
Nový Jičín
od 35 000 Kč

Detail

Beskydská vodárenská s.r.o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků