Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Prodloužená Mostní ulice spojí Vratimov a Hrabovou s dálnicí

  • Ostrava,

Obrovská úleva pro řidiče a obyvatele Ostravy Hrabové a Vratimova. Moravskoslezský kraj dokončil stavbu prodloužené Mostní ulice, která právě Hrabovou s Vratimovem spojuje a nově je napojí na dálnici.

Prodloužená Mostní je hotová. Byli to symbolicky velocipedisté, kteří se po ní hned zčerstva projeli. Cesta uleví obyvatelům Hrabové, těm kamiony, projíždějící obcí, velmi znepříjemňovaly život. "Je to sice jen 1,3 km, ale znamená to úplně zásadní změnu pro obyvatele Hrabové, protože se od tama odvede proud vozidel a to je důležité. Jde o velmi zásadní krok k lepšímu životu v Hrabové," pochvaluje si hejtman MSK Ivo Vondrák (ANO)

3 mosty, nové chodníky, zmíněná cyklostezka a veřejné osvětlení. K tomu navíc i nová protihluková stěna, terénní úpravy a výsadba zeleně. To vše zahrnuje projekt, na který přispěl i stát a Evropská unie ze svých fondů. "Celá tato stavba představuje náklady ve výši 132 milionů korun. Necelé 104 miliony se nám podařilo dostat z fondů EU, necelých 16 milionů se podílel MSK a 6 milionů statutární město Ostrava a 6 milionů ministerstvo," vysvětluje náměstek hejtmana Jaroslav Kania (ANO).
Zhotovitelem stavby byla společnost Strabag. Cesta měla být dokončena na začátku září, ale hotovo bylo dříve.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy