Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nevzhledné reklamy hyzdí historické centrum Ostravy, řešit je bude speciální nařízení

  • Ostrava,

Z Ostravy by už v příštím roce měly zmizet nevzhledné reklamy, které například hyzdí historické jádro města. Rada města by to chtěla řešit speciálním nařízením, které by přesně definovalo, jak a kde může obchodník firmu, podnik nebo třeba výrobek propagovat.

Ostrava chystá další kroky ke zkrášlování města. Už jsme vás informovali o městském architektovi, mezi jehož hlavními úkoly bude péče o veřejný prostor. Zejména v historických částech města pak výrazně pomůže i chystané nařízení, které bude regulovat tzv. reklamní smog. Asi nejhorší je situace v centru města, které hyzdí stovky reklam. Často umístěných načerno. Některé dokonce zcela překrývají výlohy obchodů a provozoven. "Já bych tu reklamu zakázala úplně, stejně je lživá," říká žena v centru Ostravy a další ještě přidává: "Stejně si toho nikdo nevšímá." 

V těchto dnech proto vzniká nařízení, které bude reklamu ve městě regulovat. Půjde o konkrétní vymezené lokality. Například historické centrum města nebo část Poruby. Omezena bude i nevkusná výzdoba, jako například světelné řetězy nebo lampióny. "Bude se to vztahovat i na určité reklamní předměty, které by neměly být na těch budovách, protože se za nimi ztrácí architektura a dehonestuje to veřejný prostot na tom místě," vysvětluje radní Lukáš Jansa.

Nařízení by mělo platit od začátku roku 2020. Za jeho nedodržování bude provozovatelům hrozit až dvoumilionová pokuta.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Scenario s.r.o.,

od 15 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Transbozen spol. s r.o.

od 22 200 Kč/měsíc

Detail

Šandor invest Praha s.r.o. - Chomutovice, Nebřenice

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků