Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Už žádné poznámky za zapomínání. Školní pomůcky si děti koupí v automatu

  • Ostrava,

Ostrava má vůbec první automat na školní pomůcky. Nainstalovali ho v ZŠ Březinova v Zábřehu a je určen hlavně pro zapomnětlivé žáky.

Śkoláci ze ZŠ Březinova v Ostravě-Zábřehu už nebudou dostávat poznámky za to, že si doma zapomněli některou z pomůcek. Tužky, pravítka, pastelky a jiné školní pomůcky si budou moci zakoupit v automatu. Základní škola Březinova je první v Ostravě, která se jim může pochlubit. 

“Další automaty jsou v Karviné. Je to iniciativa Parlamentu naší školy s tím, že funguje na peníze. Jsou tam věci, které jsou nejenom ty výukové, ale jsou tam i herní. Tzn., můžou si případně koupit tyto věci,” říká Jan Veřmiřovský, ředitel ZŠ Březinova

"Nejčastěji zapomenu pouzdro a pastelky, tužky a tak všechno. Já bych si koupila to pouzdro  s tím strašákem,” říká jedna z oslovených dívek. “Určitě, skoro každý den se najde propiska třeba atak, sešity určitě," dodává další. “No tak jako sešity, různě, propisku, pouzdro.”

Zatímco školní pomůcky, které děti často zapomínají nebo ztrácejí, jsou v automatu k dispozici po celý rok, ostatní sortiment se mění podle ročního období.

“Například v zimě jsme tam dávali ponožky, protože děti tím, že chodí ven a je sníh a je mokro, tak častokrát se jim může stát, že se jim promočí. V létě například jsme tam zkoušeli dávat brýle a tak podobně,” dodává Vanda Špánková, provozovatelka automatů

Automat se už osvědčil v základních školách po celé republice. Vůbec první se objevil v Havlíčkově Brodě.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SecurityNet.cz s.r.o., pracoviště Letohrad

od 21 900 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Kooperativa pojišťovna a.s. - pracoviště Vyškov

od 18 500 Kč/měsíc

Detail

PRANTL Masný průmysl s.r.o.

od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků