Křivá výpověď a nepravdivý posudek, znalci v případu Kramný tvrdili, že zabíjelo jídlo

Soudní znalci z kauzy vraha Petra Kramného křivě vypovídali. Úmyslně prý vyhotovili nepravdivý posudek, podle kterého zemřela manželka a dcera Kramného na otravu jídlem. Podle rozsudku totiž byla vražda spáchána elektřinou. Za to dostali dvouletou podmínku a pět let nesmějí vykonávat znalecké posudky.

Mírovská věznice přivítala v roce 2016 dalšího prominentní vraha. Petr Kramný byl odsouzen za vraždu manželky a dcery elektrickým proudem na 28 let. Celý proces byl velmi sledovaný. Před soudem svedly boj protichůdné znalecké posudky.  Znalci Igor Fargaš a Radek Matlach totiž tvrdili, že nezabíjel proud, ale špatné jídlo. Jejich znalecký posudek byl napaden a Okresní soud v Ostravě dnes oba muže odsoudil za křivou výpověď. Posudek byl prý lživý. "Jako znalci podali nepravdivý, hrubě zkreslený a neúplný znalecký posudek a uvedli nepravdu o okolnosti, která má podstatný význam pro rozhodnutí," zdůvodnila verdikt soudkyně.

Znalci si vysloužili roční tresty s dvouletou podmínkou a navíc nesmějí 5 let vykonávat znalecké posudky. Hrozilo jim přitom až tříleté vězení. "Paní soudkyně rozhodla zcela v souladu s mým závěrečným návrhem, takže není důvod se odvolávat," říká žalobkyně Andra Roztomilá.

Oba znalci se ihned v soudní síni odvolali. Mimo jiné se jim nelíbilo, že soud odmítl výslechy jejich svědků. "Nemáme možnost ty jedince, kteří nás nařkli, ani vyslechnout. Jak řekla paní soudkyně, když někdo vychází z nesprávných předpokladů, těžko dojde ke správnému závěru," říká obžalovaný bývalý  soudní znalec Radek Matlach a obhájkyně Jana Barvíková ho doplňuje: "To jsme absolutně nečekali. Nedomnívám se, že to soudkyně byla schopna zpracovat v takovém rozsahu."

Oba znalci už mají činnost pozastavenu. Petr Kramný čeká na rozhodnutí o podjatosti soudkyně a také si zažádal o obnovu procesu. 
innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků