Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Neuvěřitelný manévr řidiče kamionu na Novojičínsku. Tady šlo o životy

Je to jen několik dnů od zatím nejtragičtější nehody na silnicích Moravskoslezského kraje. 19. srpna před půlnocí se na silnici I/48 se v katastru obce Starý Jičín čelně srazila dvě auta. Zemřeli při tom čtyři lidé. Na stejném úseku se teď nedaleko tohoto kritického místa otáčel za plného provozu řidič kamionu. Těžko uvěřitelný manévr zachytil kolemjedoucí řidič.

Klasický návrat ze služební cesty domů. Martin Kostelenec, který je shodou náhod dopravní expert, se málem stal účastníkem dopravní nehody. To vše kvůli řidiči kamionu, který se náhle začal nebezpečně otáčet přímo na čtyřproudové cestě. "Znám celkem dobře tu silnici, v oblasti u Starého Jičína jsem začal předjíždět kamion jedoucí v pomalém pruhu. Když jsem se dostal na jeho úroveň, tak začal prudce brzdit a přede mnou se v zatáčce objevil kamion přes všechny čtyři pruhy. Samozřejmě jsem začal taky brzdit a bohudík jsem měl to štěstí a dobrzdil jsem," vypráví Martin Kostelenec.

Přitom kdyby řidič kamionu pokračoval dál, mohl se za chvíli otočit na sjezdu z této cesty. Martin Kostelenec se svými kolegy organizují po celé republice Dopravní konference. Častá místa dopravních nehod, kolize a další dopravní záležitosti řeší každý den. "Určitě to vnímáme špatně, proto jsme to video zveřejnili. Aby si lidé uvědomili, že ten faktor je převážně člověk. Nelze jen upravit komunikaci," dodává Martin Kostelenec.

O případ se začala zajímat policie a vyžádala si originál záznamu z palubní kamery.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

CUBESPACE s.r.o. Doksy

od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

SWIETELSKY stavební s.r.o. 03

od 100 Kč/hod.

Detail

M.A.K. effekt, družstvo - 05

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků