Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oslavy vietnamského Dne dětí byly plné barev a dárků

  • Ostrava,

V Domě kultury města Ostravy oslavily svůj svátek vietnamské děti. A nebyla to ledajaká oslava. Na vietnamský Den dětí už tradičně byly už tradičně oceněny ty nejlepší z nich.

Mezinárodní den dětí je sice 1. června, vietnamské děti ale slaví svůj svátek na podzim za úplňku, tedy 15. den 8. měsíce podle lunárního kalendáře. Oslavy jsou vždy velmi pestré a plné tance.

Vietnamská komunita by mohla být příkladem pro ostatní komunity v ČR. To, co prožíváme tady s těmito krásnými, nádhernými mladými lidmi, kteří pro ČR žijí, protože jsou to Češi, tak je to něco nádherného a velice se mi líbí, že vlastně rodiče jsou pyšní na to, co děti dokázaly,” uvádí Leo Luzar, poslanec

Kromě mnoha sladkostí, měsíčních koláčků, lampionů a různých dětských vystoupení, k oslavám Dne dětí neodmyslitelně patří i oceňování a dárky.

“Hodnotíme děti, které studují na ZŠ, středních školách a vysokých školách, ti dostanou největší vyznamenání nebo samé jedničky, dostanou pochvaly i dárky A mezitím i děti, které tady se snaží s námi komunikovat a se snaží s námi pracovat, taky dostanou pochvalu i dárky,” dodává  Trinh Tan, předseda Vietnamského spolku MS kraje

“Já jsem se tady narodila, studuju na ZŠ Ostrčilova, dostala jsem pochvalu už před 3 rokama a bylo to úplně super. Tady tančím a zbožňuju to, ten tanec,”

“Dostala jsem na vysvědčení jednu 2, chodím na generála Zdeňka Škavardy a líbí se mi tady moc.”

“Ve škole mám samé jedničky.”

V MS kraji žije okolo 7 tisíc Vietnamců. Oslavy Dne dětí podpořil nejen MS kraj, ale také Ministerstvo kultury a Ministerstvo školství.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Bc. Roman Sobocik - Moravská Třebová

od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna Královéhradeckého kraje - Rychnov nad Kněžnou

od 21 400 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Komínek- provozovna, nám. T.G. Masaryka 108/5, Prostějov

od 11 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků