Oslavy vietnamského Dne dětí byly plné barev a dárků

  • 18:32,
  • Ostrava ,

V Domě kultury města Ostravy oslavily svůj svátek vietnamské děti. A nebyla to ledajaká oslava. Na vietnamský Den dětí už tradičně byly už tradičně oceněny ty nejlepší z nich.

Mezinárodní den dětí je sice 1. června, vietnamské děti ale slaví svůj svátek na podzim za úplňku, tedy 15. den 8. měsíce podle lunárního kalendáře. Oslavy jsou vždy velmi pestré a plné tance.

Vietnamská komunita by mohla být příkladem pro ostatní komunity v ČR. To, co prožíváme tady s těmito krásnými, nádhernými mladými lidmi, kteří pro ČR žijí, protože jsou to Češi, tak je to něco nádherného a velice se mi líbí, že vlastně rodiče jsou pyšní na to, co děti dokázaly,” uvádí Leo Luzar, poslanec

Kromě mnoha sladkostí, měsíčních koláčků, lampionů a různých dětských vystoupení, k oslavám Dne dětí neodmyslitelně patří i oceňování a dárky.

“Hodnotíme děti, které studují na ZŠ, středních školách a vysokých školách, ti dostanou největší vyznamenání nebo samé jedničky, dostanou pochvaly i dárky A mezitím i děti, které tady se snaží s námi komunikovat a se snaží s námi pracovat, taky dostanou pochvalu i dárky,” dodává  Trinh Tan, předseda Vietnamského spolku MS kraje

“Já jsem se tady narodila, studuju na ZŠ Ostrčilova, dostala jsem pochvalu už před 3 rokama a bylo to úplně super. Tady tančím a zbožňuju to, ten tanec,”

“Dostala jsem na vysvědčení jednu 2, chodím na generála Zdeňka Škavardy a líbí se mi tady moc.”

“Ve škole mám samé jedničky.”

V MS kraji žije okolo 7 tisíc Vietnamců. Oslavy Dne dětí podpořil nejen MS kraj, ale také Ministerstvo kultury a Ministerstvo školství.
PAVEL NOVÁK „10“ / koncert

20.10. 15:00 - 18.10. 5:31
Celý MS kraj, Městský dům, Přerov

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 18.10. 5:31
Celý MS kraj, Městský úřad Jablunkov

Spisovatelé do knihoven - Ondřej Hložek / autorské čtení

22.10. 18:00 - 18.10. 5:31
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Jan Kovář
Frýdek-Místek
od 20 500 Kč

Detail

PTS Josef Solnař, s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu