Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská nemocnice modernizuje zařízení. Ostrava investuje miliony

  • Ostrava,

Městská nemocnice Ostrava investuje další prostředky do nejmodernějšího vybavení. Bude nakoupeno vybavení operačních sálů a velká obměna čeká také diagnosticko-léčebné přístroje. Část zařízení bude nakoupena už letos.

Nedávno jsme vás informovali o dokončené modernizaci urologického oddělení městské nemocnice a už pro vás máme další dobré zprávy. Nemocnice modernizuje také vybavení operačních sálů a podstatná obměna čeká také diagnosticko-léčebné přístroje. Prostřednictvím veřejných zakázek bude pořízeno 54 zařízení v celkové hodnotě až 87 milionů korun. "Ještě letos nakoupíme přístroje v rámci Regionálního operačního programu návazná péče. Je to rozděleno na 6 etap. Jedná se především o přístroje rentgenové, ultrazvukové a přístroje pro intenzivní péči," vysvětluje ředitel MNO Petr Uhlig.

K nejdražším přístrojům, které budou obměněny, patří velmi používané C-rameno pro ortopedii, laparoskopická věž pro chirurgii a ultrazvukový přístroj pro gynekologii. Nemocnice může získat až 85 % finančních prostředků z Evropského fondu a 5 % ze státního rozpočtu. Zbývajících 10 % uhradí nemocnice nebo Fond pro rozvoj nemocnice zřízený městem, ve kterém je aktuálně 594 milionů korun.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

WRM s.r.o. -001

od 18 500 Kč/měsíc

Detail

BEST MASON s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 91 Kč/hod.

Detail

Diverse Work s.r.o. - Plzeňský kraj

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků