Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Investoři pozor! Ostrava i kraj mají nejlepší ratingové ohodnocení v historii

  • Ostrava,

Investoři by rozhodně měli zpozornět protože Ostrava i Moravskoslezský kraj jsou ve výborné finanční kondici. Mezinárodní ratingová agentura Moody´s totiž zvýšila rating kraje i města na historicky nejvyšší známku a vlastně i nejvyšší dosažitelnou.

Moravskoslezský kraj i Ostrava jsou velmi solidní a důvěryhodní partneři, kteří plní závazky. I takto se dá vyložit další zvýšení ratingu, který každoročně uděluje mezinárodní agentura Moody´s. V případě kraje zvýšila známku z A2 pozitivní na úroveň 41 stabilní, což nejvyšší aktuálně možné hodnocení. "Jsem strašně moc rád, že se to podařilo. Ukazuje to, že hospodaříme odpovědně, že se daří snižovat dluh, že se daří investovat a je to ocenění naší práce," uvádí hejtman MS kraje Ivo Vondrák. 

V případě Ostravy agentura po dvou letech, kdy městu udělila známku A1 pozitivní, zvýšila ocenění na Aa3 stabilní. I v tomto případě jde o nejvyšší dosažitelnou známku, protože žádné město nemůže mít vyšší známku, než stát. "Vítáme zvýšení ratingu. Je to potvrzení dlouhodobé spolehlivosti a stability financí a že jsme připraveni i na případné ekonomické výkyvy," říká náměstek primátora Ostravy Martin Štěpánek.

Ostrava i kraj ratingové hodnocení neustále zlepšují. Dobré hodnocení lze využít například ke snadnému získání výhodného úvěru u bankovní instituce. Je ale také dobrým signálem pro případné investory. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy