Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tradice pokračuje. Na Jihu vysadili dětem další stromy

  • Ostrava-Jih,

V Bělském lese se opět v hojném počtu sešly rodiny s dětmi. A to na už tradiční akci Sady mladých. Na počest narození svých potomků tentokrát vysadily 36 mladých stromů.

V Bělském lese proběhla už osmá výsadba oblíbených Sadů mladých. Tuto významnou událost si nenechalo ujít na 150 rodinných příslušníků, kteří sadili mladé stromky pro své děti či vnoučata. 

“Vybrali jsme si dub a pro vnučku  Vivinku, protože si myslím, že to bude pořádný strom. Mělo by to symbolizovat to zdraví.”

“Vybrali jsme si dub a vybrali jsme si ho proto, protože i můj tatínek má stoletý dub ve Svinově a myslím si, že tak to má být, Dub je zdravý, tatínek byl celý život zdravý a doufám, že i Martínek bude celý život zdravý.”

“Třešeň ptačí pro dceru Kláru.”

“Třešeň a sadíme tady pro Přemečka.” 

“My jsme už před dvěma lety sadili synovi stromeček, ten nám teda uschnul. Chodíme se na stromeček dívat, takže budeme se chodit dívat i na druhý stromeček.”

Právě o třešeň ptačí byl tentokrát největší zájem. Vybralo si ji 17 rodin. Vysazeno bylo také 14 dubů letních a 5 buků lesních. Kromě mladého stromku dostala každá rodina za poplatek ve výši 800 korun také pamětní list a sloupek s cedulkou, na které je uvedeno o jaký strom jde a komu byl věnován. 

“Je tady dneska hojná účast lidí, což jsem rád, že lidé o to mají zájem, Počasí nám vydrželo, vypadalo to na déšť, ale nakonec ne. Jestli potom zaprší, bude to  jenom dobře, aspoň se stromečky zalijí,” uvádí Otakar Šimík, místostarosta MOb Ostrava-Jih

I přes sucho, které v Česku vládne, je úhyn mladých stromů absolutně minimální. A výsadbu naštěstí neničí ani vandalové. 

Myslím, že z těch 8 výsadeb které jsme podnikli , nám do dnešního dne uschlo nějakých 17 stromů, které jsme obnovili tak, aby rodiče byli spokojeni, že ten stromeček roste dál. Je to úžasné, vandalismus jsme nezaznamenali, takže jsme rádi, že takovéto incidenty se těmto plochám vyhýbají,” uvádí Vladimír Blahuta, ředitel, Ostravské městské lesy a zeleň

Sady mladých budou v Bělském lese probíhat i nadále, městské lesy a zeleň už hledají další plochy k výsadbě.

“Po rozhovorech s panem starostou jsme našli další plochy, kde můžeme pokračovat v té výsadbě,” dodává Vladimír Blahuta, ředitel, Ostravské městské lesy a zeleň

Zájemci o jarní výsadbu se už teď mohou hlásit na e-mail sadymladych/zavináč/ovajih.cz nebo písemně pna radnici. Na obálku připište heslo Sady mladých.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy