Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Postiženého Standu podpořilo přes 600 lidí. Vyběhali mu auto

  • Ostrava-Jih,

U kostela svatého Ducha v Ostravě-Zábřehu se běhalo pro dobrou věc. Do benefičního běhu pro Standu se zapojilo rekordní počet lidí všech věkových kategorií.

Nádherné počasí, skvělá atmosféra, rekordní počet lidí. Takový byl v kostce už pátý ročník benefiční akce Běh pro. Tím, že se lidé postavili na start 5 nebo 10 kilometrového závodu, podpořili Standu, který spadl z 10 metrové výšky a má vážné poranění mozku. 

“Nejen já jsem rád, že i letos přišla řada lidí podpořit dobrou věc a přitom si zasportovat a je to také díky v podstatě místní silné komunitě a otci Vítězslavovi, takže děkuji za spolupráci a přeji, aby příští roky taky pomohli lidem, kteří to potřebují,” uvádí Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

Letos startovalo na 650 lidí, Je to mnohem více než v předchozích ročnících, Pořadatelé takovou účast ani nečekali, takže jim došla startovací čísla. Se vším si ale poradili. 

“Jsme nesmírně rádi, jsme tím potěšeni, protože je to důkaz, že ještě pořád existují lidi, kteří chtějí něco udělat pro dobrou věc spontánně, tak jsme za to vděční, že to může proběhnout. I to počasí samozřejmě pomohlo, které umí otec Vítězslav Řehulka zařídit, takže to je taky příjemné,” říká Michal Kričfaluši, organizátor

“Běžím benefiční běh už potřetí, takže jsme věděl, co mě čeká. Běželo se dobře dneska. Soupeři, ti nejtěžší, zůstali doma, tak to bylo lehčí než minulé roky. Kopec, já na ty kopce moc nejsem, takže tam kolem pneuservisu nahoru to bylo náročné. Mi se líbí ta myšlenka, že to je zároveň benefiční běh, takže někomu pomůžeme tím, takže to jako křesťanovi mám moc rád takové akce.”   

“Byl dobrý,běžel jsem to poprvé tu pětku a fakt dobrý. Pěkná trasa, spokojenost  Kvůli těm lidem, kvůli té benefici a tak jsme potřeboval si tréninkově zaběhnout pětku, tak jsem šel.”

“Super se cítím, ještě se vydýchám jo, skvělé to bylo. Není to úplně první závod, ale tenhle benefiční ano Zaujalo mě to a hlavně, že je to pro dobrou věc.”

“Dneska běžím podruhé tady ten závod, ale jinak běhám pravidelně docela. Dneska se běželo dobře po dlouhé době. Jsem ráda, že si můžu zaběhat  pomoct dobré věci. Jsme tady s celou skupinou přátel, co chodíme běhat, takže taková společenská událost pro nás.”

“Dneska to bylo úžasné, dneska to bylo krásné, já už od minulého pátku běhám 50 km, životních 50 km, takže teďka to bylo moc krásný za odměnu. Počasí úžasné, lidi úžasní, atmosféra úplně skvělá. Moc děkuji lidem i hospodinu. Já myslím, že je to dobře, že ti lidi, že je cítit, že ten běh je až na druhém místě , že chtějí pomoc a to je strašně krásné,” pochvaluje si akci Vítězslav Řehulka, farář Římskokatolické církve

Všichni letos běželi pro Standu, který už 6 let dennodenně dojíždí z Havířova do Ostravy na rehabilitace po těžkém úrazu mozku. 

“Mám z toho velkou radost, nečekal jsem to vůbec. Hraji, ještě dneska budu hrát ještě jednou. Cvičím, rehabilituji,” sděluje své pocity Standa

“To poškození toho mozku je opravdu veliké, má totální devastaci pravého čelního laloku, takže ztráta totálních vlastností. Není schopen si věci zorganizovat, naplánovat a je to vlastně u nás o rehabilitaci a o tom, že já ho i na ty rehabilitace musím vozit a často jezdíme do Mensany do ostravské organizace, sami jsme z Havířova,” popisuje zdravotní stav Standy jeho žena Iveta

Z výtěžku ze startovného bude pořízen automobil upravený pro handicapované za 300 tisíc korun který nehradí pojišťovna a Standa ho potřebuje právě na dojíždění na rehabilitace.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy