Ojedinělý projekt v ČR. V Ostravě staví dvojdomky pro postižené

Na Jihu byl slavnostně otevřen nový dům Čtyřlístku. Tedy centra, které se stará o zdravotně postižené a je příspěvkovou organizací statutárního města Ostravy. Jedná se o jednu z 5 nových budov, kterou Centrum Čtyřlístek postavilo díky dotaci z Evropské unie.

Klienti Centra Čtyřlístek se už stěhují do zbrusu nové budovy v Proskovické ulici ve Výškovicích. Zdravotně a mentálně postiženým klientům bude poskytovat péči takzvaného rodinného typu. 

“Dneska má tyto lidi ve svém centru na Slezské Ostravě s tím, že se podařilo zajistit z EU prostřednictvím  fondu IROP dotaci ve výši 240 milionů korun na výstavbu 5 nových budov. Tyto budovy byly postavené dvě v Hrušově, jedna v Petřkovicích, jedna v Nové Bělá a jedna potom na JIhu, Každá z těchto budov celkem ve dvou domácnostech obstará 12 klientů s tím, že smyslem celého toho projektu je jakoby klienty zavést do takzvané  domácí péče, která je určitě přínosnější než ta péče ústavního typu,” uvádí Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih

Každá z těchto budov rodinného typu má moderní architektonické řešení formou propojeného dvojdomku. O klienty bude čtyřiadvacet hodin denně pečovat vysoce kvalifikovaný personál a i v těchto nových podmínkách jim bude organizace poskytovat veškeré sociální služby, které tito lidé nezbytně potřebují včetně ošetřovatelské a rehabilitační péče.

“Další peníze na tento projekt poskytlo město spolu se státem. Jedná se o dotaci ve výši okolo 40 milionů korun, přičemž městský obvod Ostrava-Jih na budovu na Proskovické ulici poskytl v minulosti pozemek,” dodává Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih

Ve druhé etapě transformace ostravského Čtyřlístku vyroste v dalších částech Ostravy během následujících dvou let 8 nových rodinných domků tak, aby se nakonec podařilo do péče domácího typu umístit celkem 159 klientů Jde o ojedinělý projekt, který nemá v Česku obdoby.
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 18.11. 21:22
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 18.11. 21:22
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 18.11. 21:22
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků