Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Východní část severního obchvatu Opavy je zprovozněna

  • Opava,

Řidiči mohou nově využívat východní část severního obchvatu Opavy. Jde o 1600 metrů silnice. Její stavba trvala dva a půl roku, tedy od poklepání základního kamene až po slavnostní spuštění.

První část obchvatu Opavy za půl miliardy korun je zprovozněna. Ulevit by měla od tranzitní dopravy. Nákladní vozidla z Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem od Ostravy se městu vyhnou. Jde o zhruba 20 tisíc aut denně. "Pochopitelně, ulehčí se podstatným způsobem Kateřinkám, obecně městu," vysvětluje tajemník Sdružení pro výstavbu komunikace I/11 - I/57 Martin Dostál.

Zahájení stavby nebylo jednoduché, složitě se zde koordinoval archeologický průzkum. Na místě totiž byly objeveny nálezy evropského významu. "I přes tyto problémy si myslím, že ta stavba probíhala kontinuálně, plynule. Byly zde velké objemy zemních prací," říká dodavatel stavby, výkonný ředitel M-silnice Zdeněk Babka.

Stát by měl v dohledné době zahájit výběrové řízení na zhotovitel západní části severního obchvatu města. Ten by měl být podle plánu ŘSD a Ministerstva dopravy ČR hotový v roce 2023.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy