Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidský řetěz obejme centrum Ostravy. Vyvrcholí tak oslavy sametové revoluce

  • Ostrava,

Přímo na Masarykově náměstí v centru Ostravy vyvrcholí oslavy 30 let od sametové revoluce. Připraven je multižánrový program, který potrvá čtyři dny. Jeho součástí bude i lidsky řetěz, který obejme celé centrum města.

Ostrava si připomíná 30 let od sametové revoluce a opravdu velkolepě. Po celý podzim probíhá po městě řada akcí v rámci projektu SametOVA, do kterého je zapojeno 30 institucí. Oslavy mají ale skutečně důstojné vyvrcholení. Na Masarykově náměstí bude po čtyři dny probíhat bohatý multižánrový program, který si užijí všechny generace. "Věřím, že Ostrava bude v připomínce 30ti let od listopadu 89 unikátní. Zpravidla to tak bývá," potvrzuje primátor Ostravy Tomáš Macura.

Na Masarykově náměstí vznikne unikátní prostor, který se bude uzpůsobovat jednotlivým akcím. Program začne v pátek 15. listopadu a bude hodně zaměřen i na studenty, kteří se na něm i sami podílejí. "Bude zahrnovat debaty, diskuze, komponované pořady, scénická čtení, zážitkové programy, workshopy," popisuje dramaturgyně pátečního programu Monika Horsáková.

Každý ze 4 dnů bude jiný a návštěvníci budou mít možnost nejen sledovat, co připravili pořadatelé, ale mohou se i aktivně zapojit. "Lidé se budou moci podívat na scénické čtení, zavzpomínat na drama, které bylo hráno v Komorní scéně Aréna a povídat si s lidmi, kteří byli v roce 89 nějak aktivní," popisuje dramaturg soboty Dan Konczyna. "Neděle je zasvěcena hudbě a divadlu. Budou tam i diskuze. Připraven je také cirkus," nabízí dramaturg neděle a pondělí Vladimír Šmehlík.

Program bude probíhat od 15. do 18 listopadu vždy od 9 do 22 hodin. Tak si určitě udělejte čas a přijďte. Podrobnosti najdete na internetových stránkách ostrava30.cz


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků