Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lípy na Jihu zdobí pentličky v barvách trikolory

  • Ostrava-Jih,

V Jižním městě ozdobili lípy, které tady vysadili loni na počest 100 let naší republiky. Celkem 4 lípy zdobí stužky v barvách trikolory.

Na čtyři loni vysázené lípy v rámci oslav sta let od vzniku samostatného Československa teď dobrovolníci navěšeli červenomodrobílé pentličky. Celkem jich symbolicky navázali 101.

“V roce 2018 se náš městský obvod Ostrava-Jih připojili k tradici vysazování líp republiky, neboli Svobody, které byly hojně vysazovány už po skončení 2.SV v roce 1918, no a proto jsme vysadili 4 lípy,” uvádí Petr Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih

Všechny 4 lípy nádherně rostou před ZŠ Formana na Dubině, v Jubilejní kolonii, před ZŠ Volgogradská v Ostravě Zábřehu a také ve Starých Výškovicích v blízkosti kaple. 

“Po roce jsme tyto lípy nechali nazdobit 101 pentličkami v barvách trikolory, protože právě touto formou jsme si připomněli 101.výročí od vzniku Československa. Lípy, jak je vidno, jsou košaté, daří se jim, takže doufáme, že bude to takový odkaz našim generacím a vzpomínka nebo připomínka vzniku samostatného státu 1918,” dodává Petr Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih

A v obvodu brzy vysadí i lípu Sametku, která bude připomínat 30 let od sametové revoluce. Lípa Sametka bude slavnostně vysazena 7.listopadu na zahradě MŠ Horymírova v Zábřehu.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků