Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová tradice na Jihu: svatomartinské bingo s ochutnávkou vín

  • Ostrava-Jih,

Na Jihu se vůbec poprvé hrálo svatomartinské bingo. Akce se uskutečnila v kulturním domě K-triu a vstup na ni byl zcela zdarma. Pojďme se podívat na její průběh.

Na Jihu zřejmě vznikne nová tradice. V kulturním domě K-trio se vůbec poprvé hrálo svatomartinské bingo. Přišlo tolik lidí, že se musely přidávat stoly i židle. 

“Každým rokem se snažíme rozšířit aktivity pro občany a letos je to vlastně svatomartinské bingo s degustací dobrého svatomartinského vína. Přišlo poměrně dost lidí, tak věřím, že budeme pokračovat v této tradici a třeba ji ještě rozšíříme. Myslím si, že je tady dobrá zábava a pokud budou lidé chtít, budou se skvěle bavit a  to je to, proč to děláme,” uvádí Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

“V bingu lidé vyhrávali svatomartinské víno, které se zároveň i koštovalo a nechyběla ani přednáška o nich.

“Tak já si myslím, že svatomartinská vína se letos povedla velice se povedla, já jelikož mám rád zbytkový cukr, tak doporučuji hodně ty mladá vína. Určitě to stojí za to ochutnat nějaká mladá svatomartinská vína tohoto ročníku. Za mě určitě svatomartinská bílá jako Müller Thurgau, Muškát Moravský nebo Veltlínské červené rané. Určitě všechny tyto tři odrůdy” popisuje svatomartinská vína Vojtěch Antoš, vinař

“Mám radost. Teď už jsem přestala pít, protože mám vysoký tlak Ale jo, dám si, červené nejraději.”

“Letos poprvé, co jsem se zúčastnila této akce a je to super, jsem nadšená, je to moc hezké.”

“Hlavně bílé mám velice rád, protože mám známé na Jižní Moravě a tam, mám už vytříbený jazýček na to, takže tady mi chutná no, dá se říct, že chutná, ale pil jsem už lepší,”

“Víno jo, ale radši červené večer si dát skleničku.”

“Jaké může být, když je teprve letošní nové, čerstvé, ještě nedozrálé, ale jo, na tu chuť nebo na to se to dá. Když víno, tak pořádné, značkové, to máte jako burčák.”

“No tak měli jsme trochu, ušlo. S dcerou jsme pili včera růžové na Martina.”

“Já mám ráda bílé víno suché jako kvalitní, to mi chutná. Užíváme si to každý rok, je to už taková tradice.”

“Jsou ta vína ovocná, jsou dobrá, mají výbornou chuť a jelikož já jsem z Velkých Bílovic, takže já ty vína moc dobře znám, znám i vinařství, který byly dovezeny a budu se těšit, že ta vína, když vyzrají, budou v únoru úplně vynikající. A hlavně jsou zdravá, takže je třeba to brát A ono se to tak říká, že po pivě se spí, po kořalce se blbě mluví a po víně se zpívá.”

A zazpívat si mohli úplně všichni. Akci totiž zpestřila i živá hudba. Po celou dobu vyhrávala kapela Proskovjanka.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků