Poznali byste tyto padělky? 24letý muž tiskl peníze na domácí tiskárně

  • 9:05,
  • Ostrava,

Až osmiletý trest hrozí 24letému muži z Ostravy, který čelí obvinění ze zločinu padělání a pozmění peněz. Případ vyšetřují kriminalisté odboru hospodářské kriminality krajského ředitelství.

Ostravští policisté společně s kolegy z krajského ředitelství od prázdnin shromažďovali informace k osobě (či osobám), která zkoušela platit především v Ostravě padělanými bankovkami. Výsledek několikatýdenní práce, zahrnující shromažďování a analýzu informací a práci s daty, současně i osobní znalost policistů směřovaly jednoznačně ke konkrétnímu muži. Policisté byli připraveni podezřelého zadržet, muž je však „o chvíli“ předešel, neboť přišel na obvodní oddělení a k trestné činnosti se doznal. Navíc předložil hrst padělků Kriminalisté odboru hospodářské kriminality krajského ředitelství společně s ostravskými kolegy tedy pokračovali v úkonech. Dle zadokumentovaných informací měl muž v průběhu prázdninových měsíců vyrobit pomocí běžně dostupné techniky (včetně tiskárny) bankovky v nominální hodnotě 5 000, 200 a 100 korun, a to v souhrnu za 30 000 korun. Bankovky nejvyšší hodnoty se mu nepodařilo udat, a tak je zničil. U „dvoustovek a stovek“ byl však v některých případech úspěšnější, podařilo se mu zaplatit za zboží v trafice. Převážnou část padělků však vyrobil krátce před tím, než se – držíc je v ruce – přišel policistům přiznat. Kriminalisté zadokumentovali potřebné, rovněž v rámci realizované domovní prohlídky. Zajištěné bankovky pak odeslali České národní bance k odbornému vyjádření, tedy ke stanovení míry zdařilosti padělků. 

"Vrchní komisař odboru hospodářské kriminality krajského ředitelství zahájil trestní stíhání muže pro zločin padělání a pozmění peněz. Trestní stíhání je vedeno vazebně. Obviněnému, který se k činnosti doznal s tím, že „chtěl vědět, zda to dokáže“, hrozí trest odnětí svobody na tři až osm let," píše k případu mluvčí PČR Moravskoslezského kraje Soňa Štětínská.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 15:00 - 10:57
Celý MS kraj, Kostel Božího těla, Jablunkov

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 18:30 - 10:57
Celý MS kraj, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků