Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za levným alkoholem se do Českého Těšína stahují problémoví lidé z polské části dvojměstí

Tolik prodejen s alkoholem v jedné ulici jako v Českém Těšíně, snad není nikde jinde v zemi. Radnici se zatím nedaří situaci v centru města zlepšit.

Obyvatelé Českého Těšína si stěžují na problémové osoby, které nedělají dobrou vizitku městu. Vadí jim především opilci, kteří vysedávají v parcích a poukazují také na to, že často jde o Poláky, kteří na českou stranu přicházejí za dostupným alkoholem. Ten si totiž mohou koupit i ve dnech, kdy jsou polské obchody zavřené.

“Je fakt, že je to velký kontrast mezi tou polskou částí a centrem Českého Těšína. Já si myslím, že je to asi tak stejné, že oni jsou tam i tady. Zdržují se v místech, no ne tam v tom centru města,” řekla obyvatelka Českého Těšína. 

Jako problémovou vidí lidé také Hlavní třídu, kde je mnoho prodejen specializovaných na alkohol. Valná část zákazníků přichází právě z polské části. Někteří pak levné víno nebo i tvrdý alkohol konzumují opodál u řeky. Lidem vadí, že opilci na ně pokřikují a dělají kolem sebe nepořádek, který po nich město musí uklízet. 

“Je to kšeft pro ty prodejce, to je marné. Těžko omezovat někoho, jak je podnikatel. Já si myslím, že trošku by to omezit mohli. Alkohol ať se prodává jen v těch velkých obchodech a tam by mohli zřídit něco pro lidi, nějaké kavárny,” dodal další občan Těšína. 

Vedení radnice o problému ví a tvrdí, že se snaží situaci zlepšovat. 

"Občany města jsme velmi často upozorňováni na to, že na ulici Hlavní ti lidé konzumují alkoholické nápoje, nebo se tam zdržují. Pokud dojde k porušení obecně závazné vyhlášky, té o konzumaci alkoholu na veřejných prostranstvích, městská policie to samozřejmě řeší," řekl starostka Českého Těšína Gabriela Hřebačková (NEZ). 

Lidé doufají, že opatření ze strany města a městské policie budou účinná. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků