Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ohrožuje heřmanický odval Ostravany? Hlavní téma diskuze vedení Slezské Ostravy a místních

  • Ostrava,

Odval Heřmanice se stal hlavním tématem setkání vedení Slezské Ostravy s obyvateli Heřmanic. Pozvání k diskuzi přijali také zástupci státního podniku Diamo a Ostravské těžební. Debata se pak týkala zejména otázky škodlivin vypouštěných při odtěžování odvalu do ovzduší.

Městský obvod Slezská Ostrava pořádá co půl roku ve svých jednotlivých částech veřejná setkání s občany. Diskutovat s vedením obvodu o všem, co je tíží, teď měli možnost obyvatelé Heřmanic.

“Dneska tím hlavním tématem, které jsme řešili, byl odval Heřmanice, kdy jsme pozvali jak zástupce státního podniku Diamo, tak zástupce Ostravské těžební, která provádí odtěžování odvalu Heřmanice, a lidé jim mohli klást otázky a dozvědět se, co se vlastně na tom odvalu děje,” uvedl starosta Slezské Ostravy Richard Vereš.

Co se na odvalu děje, zástupci obou subjektů lidem přiblížili ve svých prezentacích.

“Já jsem prezentoval naši činnost na odvalu Heřmanice, kde provádíme sanaci termické aktivity s cílem tuto aktivitu omezit, zastavit,” popsal náměstek pro výrobu, Diamo, s.p. Bronislav Šrámek.

“My jsme prezentovali skutečnost, že Ostravská těžební na tomto heřmanickém odvalu provozuje homogenizační linku, která zpracovává až 1 milion tun haldoviny ročně a zbavuje ji hořlavé složky tak, aby bylo zajištěno, že halda už nikdy v budoucnu nezahoří,” sdělil předseda představenstva Ostravské těžební Petr Gřunděl.

Bouřlivější debatu pak vyvolala hlavně otázka prašnosti při sanaci odvalu a vůbec úniku nebezpečných látek do ovzduší.

Anketa, občané: 1. “Mám takové smíšené pocity, protože ti lidé, kteří tam bydlí, asi ví, o čem mluví.” 2. “Na základě těch čísel, které jsem slyšel, si myslím, že je v nedohlednu, kdy to odtěží...”

Na setkání se ale řešila i jiná témata, například kanalizace či opravy chodníků a cest.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků