Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sami mají málo a ještě šetří pro druhé. To jsou senioři z Akordu

  • Ostrava-Jih,

Senior klub v kulturním domě AKORD se tentokrát odehrál v duchu Mikuláše. A také se nadělovalo. Co a komu, na to se teď pojďme podívat.

Senioři z klubu Akord opět dokázali, že umí být štědří. Také letos nezapomněli na mobilní hospic Ondrášek, kterému nadělili k Vánocům peníze, které během celého roku vybírali do pokladničky. A právě v rámci mikulášského programu ji rozřezali a sečetli výtěžek.

“Dneska máme mikulášský program. Přijel mezi nás maďarský klub, který se nám předvede se svým vystoupením Na úvod to budou děti z MŠ Mitušova, no a chceme předat dneska mobilnímu hospici Ondrášek dobrovolnou sbírku, kdy senioři v průběhu celého roku strádají do prasátka a dnes přišel ten správný čas prasátko rozpárat.Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory,” uvádí Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory

“Teď hodně lidí dalo do prasátka a už se i dneska zabilo jedno, bylo tam přes 5 tisíc a můžeme pokračovat znovu. Už jsem to všechno obešla. Už máme další prasátko a už je dost tlusté.”

V prasátku bylo přesně 5 tisíc 30 korun Z této částky měl mobilní hospic Ondrášek, který poskytuje odbornou pomoc nevyléčitelně nemocným dětem i dospělým v jejich domácím prostředí, velkou radost.

“Máme obrovskou radost.. Tady ta částka vlastně nám pokryje náklady na léky a zdravotní vybavení pro dva pacienty. My tak obecně pečujeme přibližně o 180 pacientů ročně a co se týká Ostravy-Jih, tak to je asi 30 pacientů,” uvádí Martina Dunděrová, Mobilní hospic Ondrášek

“Já jsem velice ráda, že v tomto adventním čase, který je takový naplněn vstřícností, porozuměním a také pomoci, že senioři vybrali částku 5030 korun na Ondrášek,” má radost Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih

V rámci mikulášského programu vystoupily i děti a své zvyky převedl i maďarský klub, který  připravil i ochutnávku tradičního jídla.

“Pekly jsme pagáčiky maďarské. Recept je maďarský, pekly jsme tady opitého Františka a s rumem jsme nešetřily a dělal jsem ještě pánkovou roládu,” popisuje jídlo jedna z členek maďarského klubu

“Je to výborné. Šárka to dokáže všechno zorganizovat.”

“My jsme tady velice spokojeni, protože paní Šárka  a pan Kačor jsou ohromní organizátoři , chtěla bych poděkovat jim, protože to, co oni pro nás dělají, to nikde není.”

Senior klub v Akordu v Ostravě Zábřehu je velmi oblíbený. Vloni dokonce získal titul Klub roku 2018.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků