Sami mají málo a ještě šetří pro druhé. To jsou senioři z Akordu

Senior klub v kulturním domě AKORD se tentokrát odehrál v duchu Mikuláše. A také se nadělovalo. Co a komu, na to se teď pojďme podívat.

Senioři z klubu Akord opět dokázali, že umí být štědří. Také letos nezapomněli na mobilní hospic Ondrášek, kterému nadělili k Vánocům peníze, které během celého roku vybírali do pokladničky. A právě v rámci mikulášského programu ji rozřezali a sečetli výtěžek.

“Dneska máme mikulášský program. Přijel mezi nás maďarský klub, který se nám předvede se svým vystoupením Na úvod to budou děti z MŠ Mitušova, no a chceme předat dneska mobilnímu hospici Ondrášek dobrovolnou sbírku, kdy senioři v průběhu celého roku strádají do prasátka a dnes přišel ten správný čas prasátko rozpárat.Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory,” uvádí Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory

“Teď hodně lidí dalo do prasátka a už se i dneska zabilo jedno, bylo tam přes 5 tisíc a můžeme pokračovat znovu. Už jsem to všechno obešla. Už máme další prasátko a už je dost tlusté.”

V prasátku bylo přesně 5 tisíc 30 korun Z této částky měl mobilní hospic Ondrášek, který poskytuje odbornou pomoc nevyléčitelně nemocným dětem i dospělým v jejich domácím prostředí, velkou radost.

“Máme obrovskou radost.. Tady ta částka vlastně nám pokryje náklady na léky a zdravotní vybavení pro dva pacienty. My tak obecně pečujeme přibližně o 180 pacientů ročně a co se týká Ostravy-Jih, tak to je asi 30 pacientů,” uvádí Martina Dunděrová, Mobilní hospic Ondrášek

“Já jsem velice ráda, že v tomto adventním čase, který je takový naplněn vstřícností, porozuměním a také pomoci, že senioři vybrali částku 5030 korun na Ondrášek,” má radost Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih

V rámci mikulášského programu vystoupily i děti a své zvyky převedl i maďarský klub, který  připravil i ochutnávku tradičního jídla.

“Pekly jsme pagáčiky maďarské. Recept je maďarský, pekly jsme tady opitého Františka a s rumem jsme nešetřily a dělal jsem ještě pánkovou roládu,” popisuje jídlo jedna z členek maďarského klubu

“Je to výborné. Šárka to dokáže všechno zorganizovat.”

“My jsme tady velice spokojeni, protože paní Šárka  a pan Kačor jsou ohromní organizátoři , chtěla bych poděkovat jim, protože to, co oni pro nás dělají, to nikde není.”

Senior klub v Akordu v Ostravě Zábřehu je velmi oblíbený. Vloni dokonce získal titul Klub roku 2018.
innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků