Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Areál Dolních Vítkovic prošel obrovskou změnou, přesvědčte se na výstavě v Gongu!

  • Ostrava,

V Milan Dobeš Museu v Gongu se uskutečnila vernisáž výstavy nazvané „Dolní Vítkovice – Vzpomínka na současnost“. Návštěvníci mají do února jedinečnou příležitost prohlédnout si proměnu tohoto industriálního areálu během uplynulých 17. let.

Dolní Vítkovice - vzpomínka na současnost. Takový nese název shrnující výstava, kterou najde veřejnost v Milan Dobeš Museu. Její autor, Jan Světlík, přítomným na vernisáži podrobně popsal a zavzpomínal na sedmnáctiletou proměnu.

"Je to úplně od začátku, kdy jsme řešili, co s vysokými pecemi. Já jsem si intuitivně řekl, že by to mělo být město, je to věc, která mi byla blízká, protože jsem tady pracoval. Tady ta výstava popisuje mediálně i pomocí vizí a jsou tady unikátní modely, které veřejnost nikdy neviděla," popsal výstavu její autor Jan Světlík.

 Ten největší model stojí hned v aule Gongu, je v měřítku 1:100 a zobrazuje současnou podobu areálu. Na výstavě jsou zmíněna i ocenění získaná za architekturu,Obdivovat můžete i propojení průmyslu, vzdělávání a kultury v nadregionálním dosahu. Třeba díky festivalu Colours of Ostrava nebo Světům techniky.

"Teď tady v tom předvánočním čase tady jezdí autobusy plné školáků. Jsou to stovky dětí a stovky tisíc jich tady projdou během roku, takže to je takové zadostiučinění," řekl Petr Koudela, výkonný ředitel sdružení DOV.

Celý vývoj a proměna Dolních Vítkovic ještě stále není u konce, na příští rok se chystá například velký infrastrukturní projekt Národní zemědělské muzeum, kreativní akademie a v plánu je i záchrana vysokých pecí 4 a 6.

"Myslíme si, že pro to máme zajímavou náplň společně s ministerstvem kultury, která se jmenuje Museum +, to bych tady nejen Vítkovicím, ale i městu a kraji přál," dodal Koudela.
Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Probudím se včera

25.07. 21:00
Celý MS kraj, Hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu, Vratimov – Horní Datyně

TYNA AGENCY s.r.o.-provoz Olbramkostel

od 16 500 Kč/měsíc

Detail

ČSAD, s.r.o. Rychnov n. Kn.

od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Bertan Musai, provozovna Louny

od 14 740 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků