Areál Dolních Vítkovic prošel obrovskou změnou, přesvědčte se na výstavě v Gongu!

  • 14:41,
  • Ostrava ,

V Milan Dobeš Museu v Gongu se uskutečnila vernisáž výstavy nazvané „Dolní Vítkovice – Vzpomínka na současnost“. Návštěvníci mají do února jedinečnou příležitost prohlédnout si proměnu tohoto industriálního areálu během uplynulých 17. let.

Dolní Vítkovice - vzpomínka na současnost. Takový nese název shrnující výstava, kterou najde veřejnost v Milan Dobeš Museu. Její autor, Jan Světlík, přítomným na vernisáži podrobně popsal a zavzpomínal na sedmnáctiletou proměnu.

"Je to úplně od začátku, kdy jsme řešili, co s vysokými pecemi. Já jsem si intuitivně řekl, že by to mělo být město, je to věc, která mi byla blízká, protože jsem tady pracoval. Tady ta výstava popisuje mediálně i pomocí vizí a jsou tady unikátní modely, které veřejnost nikdy neviděla," popsal výstavu její autor Jan Světlík.

 Ten největší model stojí hned v aule Gongu, je v měřítku 1:100 a zobrazuje současnou podobu areálu. Na výstavě jsou zmíněna i ocenění získaná za architekturu,Obdivovat můžete i propojení průmyslu, vzdělávání a kultury v nadregionálním dosahu. Třeba díky festivalu Colours of Ostrava nebo Světům techniky.

"Teď tady v tom předvánočním čase tady jezdí autobusy plné školáků. Jsou to stovky dětí a stovky tisíc jich tady projdou během roku, takže to je takové zadostiučinění," řekl Petr Koudela, výkonný ředitel sdružení DOV.

Celý vývoj a proměna Dolních Vítkovic ještě stále není u konce, na příští rok se chystá například velký infrastrukturní projekt Národní zemědělské muzeum, kreativní akademie a v plánu je i záchrana vysokých pecí 4 a 6.

"Myslíme si, že pro to máme zajímavou náplň společně s ministerstvem kultury, která se jmenuje Museum +, to bych tady nejen Vítkovicím, ale i městu a kraji přál," dodal Koudela.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků