Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté zadrželi lupiče z Ostravy, ale chybí jim okradený muž. Pomozte ho vypátrat

  • Ostrava,

Dnes pro vás máme neobvyklou výzvu od policie. Kriminalisté totiž zadrželi pachatele loupeže, který okradl na zastávce seniora, ale chybí jim právě onen okradený. Proto se obrací na veřejnost s prosbou o pomoc. Loupež natočily kamery městské policie.

Záběry, které natočila bezpečnostní kamera městské policie, jsou v Ostravě časté. Skupinka tří mužů a dvou žen si na zastávce v Mariánských Horách vytipovala seniora, který je podle pohybů zřejmě pod vlivem alkoholu, tedy snadná oběť. Toho pak obstoupili a jeden z nich se ho snaží okrást. Muž si toho ale velmi rychle všimne a začne se bránit. "Skupinka podezřelých obstoupila staršího pána na tramvajové zastávce. Jeden z podezřelých mu sáhl do bundy a měl mu odcizit krabičku cigaret a mobilní telefon. Díky kamerovému záznamu se nám podařilo ztotožnit možného pachatele. Je jím 24letý muž. Nyní pátráme po muži, který je obětí trestného činu," řekla mluvčí PČR Eva Michalíková.

Zarážející je, že přijede tramvaj, kolem prochází mladý muž, ale seniorovi nikdo nepomůže. Zvýšený ruch kolem zastávky ale lupiče odežene. Okradený muž pak nasedá do tramvaje a odjíždí. Teprve možná až v těchto chvílích zjistil, že mu chybí mobilní telefon a cigarety. Přesto ale nic na policii nenahlásil. Je možné, že se bojí a nebo byl natolik opilý, že si incident nepamatuje. Policie by ho potřebovala vyslechnout. "Tímto žádáme veřejnost, která poznala poškozeného muže, aby se obrátila na linku 158 a nebo na nejbližší služebnu PČR," řekla mluvčí policie Karolína Bělunková.

Jde o další z mnoha případů, kdy se podařilo zadržet pachatele díky kamerovému systému městské policie. Pachateli loupeže hrozí až 10 let vězení. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Československá obchodní banka, a. s., pracoviště Roudnice nad Labem

od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Domov u Třebůvky Loštice, příspěvková organizace

od 20 950 do 22 450 Kč/měsíc

Detail

Oblastní charita Ústí nad Labem - Dům pokojného stáří svaté Ludmily

od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků