Policie už vypátrala svědka, který byl u brutálního napadení muže v Ostravě

  • 9:15,
  • Ostrava,

V minulých dnech komisař z Ostravy Mariánských Hor sdělil obvinění třicetiletému muži ze spáchání pokusu zločinu těžkého ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví. Obviněný muž měl 23. prosince 2019 kolem 22. hodiny na ulici 1. máje, před večerkou potravin u tramvajové zastávky Mariánské náměstí fyzicky napadnout muže, kterého neznal. Tohoto měl opakovaně udeřit tak, že mu způsobil zranění, které si vyžádalo ošetření.

Tyto záběry natočila bezpečnostní kamera v Mariánských Horách v 10 hodin večer na ulici 1. máje. Je to prakticky centrum obvodu a velmi rušné místo. Rány pěstí, kopance, dupnutí na hlavu a na závěr se útočník vrhnul i na druhého muže. "Pachatelem je 30letý muž, který byl bezprostředně po činu dopaden policií. Byl obviněn ze spáchání pokusu zločinu těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví," říká mluvčí policie Eva Michalíková.

Mariánské Hory se v posledních měsících staly lokalitou, kde není radno po setmění příliš vycházet. Podle místních se situace zhoršila, když radnice prodala domy v lokalitě Červený kříž slovenskému podnikateli. "Zhoršilo se to tady o 100 procent," potvrzuje místní obyvatelka.

Slovenský podnikatel Josef Bardik slíbil, že domy opraví a z lokality udělá studentské městečko. Projekt ale prý nevyšel a tak domy chátrají dále a přibývá nepřizpůsobivých občanů z celé země i Slovenska. Radnice se snaží o zlepšení situace. "Do lokality chodí denně naší sociální pracovníci, pracovníci OSPODu, vysíláme tam pracovníky, kteří uklízejí veřejný prostor. Požádali jsme o instalaci bezpečnostní kamery na ulici 1. máje, ta už tam je. Požádali jsme o druhou kameru z další strany. Rádi bychom docílili toho, že se v té lokalitě nebude po deváté hodině večer podávat alkohol," vysvětluje starosta Mariánských Hor a Hulvák Patrik Hujdus.

Zarážející je, že se se prý téměř poloviny zločinů v této lokalitě dopouštějí nezletilí, kteří utečou z diagnostických ústavů. Policie je vyslechne, ale pak je pouze odveze zpátky do pasťáků, protože nemají 18 let. Naopak dobrou zprávou je, že se daří všechny loupeže objasnit.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků