Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dívka bojovala o život, teď se soudí s lékařem. Podle obžaloby nezjistil, že má prasklou lebku

Před soud v Novém Jičíně dnes předstoupil lékař, který měl podle obžaloby odbýt vyšetření mladé ženy po úraze, což nakonec vedlo až jejímu ochrnutí. Po pádu na diskotéce ji záchranka odvezla do nemocnice, kde lékař nezjistil, že má prasklou lebku a poslal ji s rodiči domů. Dívka pak mnoho dní bojovala o život a fatální následky si ponese celý zbytek života.

Toto jsou fotografie 26leté Gabriely Petřkovské z roku 2018. Dodělala vysokou školu a chystala se cestovat po světě. Bohužel ale šla v březnu na diskotéku v Novém Jičíně, kde spadla ze schodů a takto vypadá dnes. Je zcela ochrnutá, mluví jen s obtížemi a potřebuje nepřetržitou péči. "Odvezli ji do nemocnice, neudělali vyšetření, co měli a Gabča dopadla, jak dopadla," vzlyká matka Iveta Honešová. 

V úterý začal soud s lékařem novojičínské nemocnice, který dívku v noci po úrazu přijímal. I když ho záchranná služba, která zraněnou dívku přivezla,  na možnost úrazu hlavy upozornila, neprovedl žádná vyšetření a tak přehlédl zlomeninu spánkové kosti. Zavolal rodičům a ti si ji odvezli domů. Jenže dívka měla krvácení do mozku a na druhý den se musela v Ostravě podrobit operaci mozku. Bohužel se značným zpožděním. "Byla podána obžaloba pro zločin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Obžalovaným je lékař zdejší nemocnice. Zanedbal péči. Špatně indikoval zranění poškozené," cituje žalobu státní zástupce Aleš Boháč.

Novojičínský lékař, ale pochybení odmítá a jeho obhajoba dokonce přichází s nápadem, že si prý si mohla zranění způsobit později doma. "Nebudeme se vyjadřovat," odmítá obžalovaný lékař Peter Kolman, ale obhájce ho přesto doplňuje: "Nedomníváme se, že by došlo ze strany lékaře k pochybení," říká obhájce Vít Lukáš.

Lékaři hrozí za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti 4 roky vězení a zákaz činnosti. Rodina pak v dalším soudním sporu bude požadovat po novojičínské nemocnici asi 10 milionů korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy