Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chcete ostravskou sochu Věry Špinarové? Brzy bude na prodej v aukci

  • Ostrava,

Kauza nechtěné sochy Věry Špinarové se chýlí ke konci. Radnice centrálního obvodu Ostravy se dohodla s autorem díla, že socha bude prodána v aukci. V budoucnu by se měl z Kuřího rynku přestěhovat na klidnější místo i Leoš Janáček.

Jak už asi víte, socha Věry Špinarové na zastávce v Husově sadu se nesetkala s velkým pochopením. Mnoha lidem se nelíbila socha a ani místo, kde byla umístěna. Vznikla petice a za její odstranění horoval i syn zpěvačky Adam Pavlík. Radnice nechala sochu posoudit odborníky a ti nakonec dali lidem za pravdu. Nyní se vedení obvodu podařilo domluvit i s autorem díla Davidem Moješčíkem a socha muže být prodána v aukci. "Nyní se pokusíme dohodnout ideální podmínky s aukční síní. Rádi bychom, aby socha šla do jarní aukční sezóny a prodala se minimálně za cenu, kterou obvod investoval do jejího pořízení, což je cca 680 tisíc korun?" potvrzuje radní MOaP Lukáš Jansa.

Kam až se vyšplhá v aukci cena se uvidí. Nový majitel by si Věru Špinarovou mohl hned potom odvézt. Stěhování čeká také sochu Leoše Janáčka. Na Kuřím rynku se z něj stala jakási pouťová atrakce a není to důstojné. "Budeme se snažit, aby to bylo místo komornější. Shodli jsme se s autorem, že to bude místo, kde Janáček zemřel, tedy areál městské nemocnice," vysvětluje dále radní.

V budoucnu už chce radnice na všechna významnější díla v centru vyhlašovat veřejné soutěže tak, aby už se podobný případ nemohl opakovat.  
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

VISTAV s.r.o. - Hudcova

od 17 000 Kč/měsíc

Detail

NIKI WORK s.r.o. - Bujanov

od 16 100 Kč/měsíc

Detail

ADL TRANS TG, s.r.o.

od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků