Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavební povolení by mělo být do roka vydáno. Slíbila to v Ostravě ministryně Dostálová

  • Ostrava,

Ostravu navštívila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, aby představila a vysvětlila změny ve stavebním zákoně. Ty by měly značně celé stavební řízení zrychlit. Primátor Tomáš Macura by si přál, aby nejvyšší stavební úřad sídlil v Ostravě.

Je všeobecně známé, že v naší zemi trvá vyřízení stavebního povolení neúnosně dlouho. Proto se chystá novela stavebního zákona. V těchto dnech objíždí zemi ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a o změnách diskutuje. V Ostravě ji primátor Tomáš Macura nabídl, aby nejvyšší stavební úřad sídlil zde: „Rádi bychom dosáhli toho, aby se připravovaný nejvyšší stavební úřad usídlil v Ostravě. Jako třetí největší město v republice ještě žádný centrální orgán státní správy nemáme.“

V současné době prý trvá vyřízení stavebního povolení asi 5 a půl roku. U silnic a dálnic dokonce i dvakrát déle. To by mělo skončit. "My to máme navrženo tak, aby byl jeden úřad, jedno povolení a do jednoho roku, to znamená ale včetně všech odvolání a přezkumů," řekla ministryně.

Ostrava připravované změny vítá. V rámci setkání navrhli její zástupci i některá vylepšení, která chtějí do vznikajícího zákona dostat.  „Plánujeme zastavět proluky ve městě a doplnit nutnou dopravní infrastrukturu, proto je pro nás změna stavebního zákona jedním ze zásadních kroků a podporujeme ji,“ potvrzuje náměstkyně ostravského primátora Zuzana Bajgarová.

Podle primátora je důležité, aby už v budoucnu nemuseli obíhat úřady lidé, ale papíry. Ministryně slíbila, že se náměty bude zabývat. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy